Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Co donutilo Baťu zlevnit boty? od PK - Jen bych poopravil závěr článku. Vychází z něho, že...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 15. 9. 2010 9:25

  PK (neregistrovaný) 213.168.177.---

  Jen bych poopravil závěr článku. Vychází z něho, že deflace je neco špatného. Ja se domnívám, že doba deflace a inflace by se měly střídat, tak aby kupní síla zůstávala stejná a kolísala po sinusovce do hodnoty 200bazických bodů. Rád bych, aby čtenář nenabyl dojmu, ze deflace je neco špatneno. Po 20 letech inflace by si jsme si nejaký deflační čas měli dopřát.
  PS: opravte si gramatickou chybu krysi na kryzi

 • 15. 9. 2010 13:02

  Standa (neregistrovaný) ---.anonymouse.org

  Přirozená deflace, kdy ceny samovolně poklesnou, špatná není.
  Umělá deflace, kdy politik řekne „ode dneška si za tenhle papírek koupíš o jeden bochník chleba více“, je stejně špatná jako umělá inflace, kdy politik řekne „ode dneška si za tenhle papírek koupíš jen jeden krajíc“. Stejně tak je škodlivá i rozsáhlá manipulace s objemem měny v oběhu.
  Proč myslíte, že by kolísání cen po sinusovce bylo užitečné? Podle mne mají ceny odrážet nabídku a poptávku, ne být řízeny někým, kdo si myslí, že ví, kolik co má stát.

 • 15. 9. 2010 14:41

  Nox (neregistrovaný) ---.sattnet.cz

  Ja myslim, ze mirna prirozena deflace by mela byt normalni, diky rostouci produktivite prace a inovacim. Bohuzel dnes se ve velkem okrada prave diky inflaci, takze se toho asi nedockame.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).