To jsme na tom podobně, až na to, že já mám těch účtů ještě o něco víc :), takže ani nemohu jednoznačně říct, která banka je mojí hlavní, protože z každé používám něco jiného.
ING mám jako hlavní příjmový účet, na FIO mám navěšené trvalé platby a posílám nejvíce odchozích plateb (+ zahraniční platby), PS používám k výběru z bankomatu a sem tam k placení větších částek (sbírám body), v AXA mám spořicí účet a kartu určenou pro placení v cizích měnách, u mBank mám kreditní kartu, u záložen Unibon a MSD zhodnocuji volné prostředky a MPU mám momentálně spíše v takovém spícím stavu.
Takže pochybuji, že by nějaká banka/záložna mohla přijít s natolik zajímavou nabídkou, abych jí vyměnil za všechny mé dosavadní ústavy. Ovšem nemám problém ji přijmout „do portfolila“ pokud přijde se základními službami zdarma (tak jako mají všechny mé dosavadní ústavy) a navrch s nějakou výhodou (např. zcela bezplatné europlatby – 50 Kč u FIO je sice super (oproti cca 250 Kč u bank), ale zadarmo je zadarmo :) )
Vaseho rozsahu sice nedosahuji, nicmene take mam vice uctu. Nicmene jiz nejaky cas si pohravam s myslenkou vybrat si bezny a sporici ucet u instituci s dlouhodobe stalyma podminkama (Fio, ING) a misto neustaleho presouvani od banky k bance se zacit zabyvat necim jinym. Tedy alepson do te doby, nez se tyto stalice nejak vyrazne zmeni.
Jsem na tom podobně. FIO – ta je určitě hlavní pro příjmy i platby (miluju expres platbu za 1,50), mbank (asi opustím, už nebudou tuz. výběry zdarma, jejich kartou nikdy platit nebudu), AXA spoření, MSD spoření, Unibon spoření (momentálně nic), LBBW spoření (momentálně nic), Citi (kreditka 2% zpět), GE (balíček se zlatá karta s pojištěním – nyní asi hlavní na výběry v česku zdarma v GE bankomatech, spoření 2,25% vždy uložím peníze jen z noci na 20.-21. aby byl balík zdarma, možná to ale taky zruším, uvidím jak se budou úroky vyvíje a co konkurence). Zahraničí řeším kontem a kartou od DKB v Německu – vše zdarma, úrok 1,65% na EURa a výběry zdarma všude, navíc naprosto nejlepší kurz, kterým přepočítavají cizí měny na EUR (díky tomu, že je koruna slabá, tak se tu nebojím vybrat, EURa si nakoupím přes SAB když je kurz lepší – čekám na 25 ale už dlouho nic).
Nevím jestli Vám to pomůže, ale moje kritérium je jasné. V okamžiku kdy nastane ta chvíle, že si budu brát (první, ne refinancování) hypotéku a moje „domovská“ banka mi přepálí sazbu oproti ostatním nabídkam na trhu, tak zvedám kotvu s pořádným rámusem. Kdykoli jsem si půkčoval peníze (2×), tak mi bylo tvrzeno, že patřím k těm lepším klientům. To bylo ovšem za od eBanky, uvidíme jak to bude za RF…
Co myslíte tím rámusem? Jako budete na pobočce halasit, že jsou moc drazí?
Nebo napíšete na internet svůj zážitek a vznikne tak třicettisíctýsedmdesátýšestý příspěvek o tom, jak banka nabídla svému klientovi nevýhodné podmínky (a poté, co klient seznámil banku s tím, že konkurence mu nabízí o procento nižší úrok, tak banka vylepšila nabídku o celých 0,3 %)?
1) Rád bych zaškrtnul více možností. Nemohu říci, že jeden důvod by byl výrazně důležitější než 1–2 další (celkem tedy 2–3 důvody).
2) Chybí mi tam podstatný důvod, který bych nazval „klientskou přátelskostí“. Ta se ještě může dělit na příjemnost personálu pobočky a, důležitější, přátelskost systémovou.
Odešel jsem před několika lety od Komerční banky, protože tu systémovou přátelskost k drobnému klientovi-nepodnikateli postrádala.
3) Výše poplatků se kombinuje s rozsahem a kvalitou služeb. Např. mBank při svém rozsahu služeb (zhruba před 2 lety mi její tehdejší ředitel sliboval, že už brzo bude možné posílat peníze na účty v polské a slovenské mBank, což bych čas od času potřeboval; samozřejmě to dosud nejde a asi ani nepůjde) nemůže účtovat poplatky jako plnoformátová banka. Naopak, některý velmi aktivní klient může snadno akceptovat poměrně vysoký paušální poplatek, který mu za to pohodlí stojí. (Dokonce i u České spořitelny. ;-) )