Hlavní navigace

CME se nedaří, klesá jí sledovanost

4. 1. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Podíl stanic okolo TV Nova na celodenní sledovanosti podle ČTK loni klesl na 29,85 % a poprvé v historii měření zaostal za podílem České televize (30,16 %).

Pokles je plně zapříčiněn oslabením pozice hlavního kanálu TV Nova. Nova si nadále drží první místo v prime time (pokles podílu o více než 3pb na 29,7 %) a také v klíčové věkové skupině 15–49 let. Také díky tomu si CME stále drží majoritní podíl na českém trhu s televizní reklamou.

Zpráva je přesto negativní pro akcie CME. TV Nova je dlouhodobě hlavním přispěvatelem do provozního zisku skupiny. Oslabování jejího podílu na trhu, i když zejména ve prospěch ČT, která není konkurentem na reklamním trhu, může ovlivnit její vyjedávací pozici vzhledem k zadavatelům reklamy.

Hlavní události

Podíl českých stanic CME na celodenní sledovanosti poprvé nestačil na první místo, které převzala ČT

Evropské akcie by dnes měly otevřít poklesem

V 11h bude zveřejněn prosincový vývoj spotřebitelských cen v eurozóně. Ve 14.30 bude oznámena změna počtu pracovních míst v soukromém sektoru v USA a také míra nezaměstnanosti. V 16h pak vyjde statistika vývoje průmyslových objednávek.

Kvartální výsledky oznámí americký výrobce hnojiv Mosaic

Analytici SG zvýšili cílovou cenu pro akcie STMicroelectronics na 6,9 EUR/9,1 USD a ponechali nákupní doporučení

skoleni_8_6

Obchodování na zámořských trzích

Americké trhy včera mírně oslabily po zprávě, že Fed ukončí nákupy dluhopisů v průběhu letošního roku. Family Dollar Stores se po výsledcích a slabém výhledu propadla o 13 %. Prodejní výsledky naopak pomohly dalším maloobchodníkům jako Ross Stores a TJX.

Japonské akcie po dlouhém volnu silně rostou ještě v reakci na americkou rozpočtovou dohodu. Oslabení jenu na 30-měsíční minimum vůči dolaru vyhnalo do silných zisků exportéry na čele s Toyotou (+6,4 %). Naopak ve zbytku Asie převládají ztráty po oznámeném útlumu kvantitativního uvolňování.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).