Hlavní navigace

CME – nová cílová cena

6. 5. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Výsledky za 1Q 2013 opět ukázaly, že oživení reklamního trhu ve střední a východní Evropě a tedy i hospodaření společnosti CME je prozatím v nedohlednu. Výsledky lze považovat za zklamání i přesto, že se daly do znační míry předpokládat.

 

Tržby za 1Q dosáhly 137 mil. USD, což je o 18 % méně než ve stejném období loňského roku. Společnost se poprvé od roku 2010 propadla do ztráty na úrovni OIBDA, která činila –20,7 mil. USD. Ani čistý zisk nedopadl nijak pozitivně, když ztráta dosáhla 108,3 mil. USD. Pravdou je, že téměř 50 % tvořily měnové ztráty.

Nejdůležitějším bodem oznámených výsledků ale nebyly výsledky samotné, jako spíše oznámení emise nových akcií s ředícím efektem jak v aktuálním období, tak i s rizikem dalšího ředění v horizontu 3 let. Peníze získané tímto způsobem bude chtít CME použít na splacení části dluhů v objemu 300 mil. USD. To je dobrá zpráva pro držitele dluhopisů, kteří dostali utvrzení, že CME společně s největším akcionářem Time Warner hodlá dostát svým závazkům.

Na tiskové konferenci zaznělo několik důležitých informací. Tou hlavní byl letošní cíl hospodaření. Management očekává tržby v pásmu 750 – 770 mil. USD, tedy zhruba –3% – 0% v porovnání s tržbami za rok 2012. My jsme v našem modelu více pesimističtí, když očekáváme „jen“ 735 mil. USD. Oporou nám jsou nejen stále špatné vyhlídky a podle našeho názoru příliš optimistická vyjádření managementu ohledně očekávaného vývoje v České republice, ale také opakované snižování cílů v průběhu roku 2012.

Provozní zisk OIBDA by měl dosáhnout podle managementu 100 – 120 mil. USD, tedy –18% – 0% v porovnání s loňským rokem. Naše očekávání je také jako u tržeb pesimističtější na úrovni 85,6 mil. USD.

Zásadní pro budoucí cash flow by mohl být náznak CFO, že by CME mohla v průběhu letošního roku refinancovat dluh s pomocí největšího akcionáře Time Warner. Pokud by se Time Warner za nově emitovaný dluh CME zaručil, mohlo by dojít k nezanedbatelnému snížení úrokových nákladů ze současných cca 11%.

Na základě nových informací ze zveřejněných výkazů za 1Q 2013, tiskové konference a informaci o emisi nových akcií jsme snížili naši cílovou cenu ze 6,6 USD na 3,6 USD s doporučením „držet“.

Autor článku

Autor je analytikem společnosti Cyrrus.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).