Hlavní navigace

Názor k článku Cizinci v Česku: Bulhaři jdou do průmyslu, Rumuni se uplatní v IT od Jarmila - Občas se dívám na pořad Výměna manželek. Jednou...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 29. 1. 2019 7:32

    Jarmila (neregistrovaný) 93.91.51.---

    Občas se dívám na pořad Výměna manželek. Jednou tam byla docela spořádaná romská rodina. Žili v pronajatém domku, měli 8 dětí a pobírali sociální dávky ve výši téměř 40.000,- Kč. Nikdo z nich nepracoval, kdyby totiž pracoval, přišli by o sociální dávky. Téměř 16-letá holčina tam ztropila scénu, když byl její amant poslán domů, že tam těch 10 dnů, co se pořad natáčí, s ní nemůže bydlet (a souložit s holčinou, aby ta v 17 letech porodila a zařadila se mezi další, co přece "nemůžou pracovat").
    My jsme v té době dali s přítelem dohromady cca 18.000,- čistého, z toho jsem živila 1 dítě a přítel platil alimenty na dvě děti.
    Pokud budou sociální dávky vyšší. než příjem za práci, nelze se divit, že budou existovat lidi, co nebudou pracovat. A to lidé mladí a zdraví. Tady se bílá rodina rozhoduje, jestli si má ve 30 letech věku pořídit dítě, jiná rodina si jich naseká osm a ve 30 letech věku jsou už prarodiči, přišemž stát toto chování ze všech stran podporuje. naskýtá se tak otázka, co tedy jako stát chceme: jestli zodpovědné rodiny nebo kvantitu, ať je jakékoli kvality (přičemž v těchto případech se slovo "kvalita" mnohdy použít nedá).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).