Hlavní navigace

Chamtivost je dobrá

11. 11. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zahájení nového obchodního týdne se neslo v duchu týdne minulého. To, že akciové indexy stále překonávají svá historická maxima, jsme si již museli zvyknout.

 Nikoho tak nepřekvapí, že čtvrteční poklesy investoři využili k dalším a ještě větším nákupům. Stále se zvyšující zobchodované objemy na amerických burzách značí jediné – máme peníze, máme jich dost, nakupujeme a nakupovat budeme, dokud se „ruleta točí“. Tímto heslem se řídí nemálo investorů, a jak se zdá, k radosti makléřů, toto heslo platí více, než kdy dříve.

Evropské indexy naopak v poslední době (ne)doplácejí na absenci výraznějších zpráv a stimulů. Jestli tento stav může Evropě pomoci v případě korekcí na trhu, ukáže až budoucnost.

Očekávanou událostí pro mnoho českých investorů jsou zítřejší výsledky společnosti ČEZ. Odhady jsou tentokrát velmi rozdílné, protože se analytici nemohou shodnout, kdy ČEZ odepíše svá aktiva (jednorázový odpis zřejmě plynové elektrárny Počerady + možná něco v Bulharsku a Rumunsku). Výsledkem je, že konsensuální odhad je sice zisk 6,4 mld. Kč, ale rozmezí je od ztráty 0,3 mld. CZK až po zisk 9 mld. CZK. Osobně nečekám žádná zajímavá čísla a už vůbec ne nějakou zásadní tržní reakci.  Navíc poté, co akcie v posledních týdnech značně narostly, již nejsou ze sektorového hlediska levné, ale relativně férově oceněné.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).