Hlavní navigace

ČEZ stáhl pražskou burzu do červených čísel

Ondřej Hynek

Dnešní obchodní seance se nesla na světových trzích v pozitivním duchu. Německý index DAX připisuje krátce po 16:00 téměř 1 % a obchoduje se u 8.180 bodů.

Doba čtení: 1 minuta

Také zámořské indexy otevírají v mírně kladných číslech a korigují tak propady ze začátku týdne. Index SP500 se obchoduje těsně pod 1.640 body. Zcela jiná je však situace na pražské burze (PX 927 bodu; –0,6 %), kde se pod tlak dostávají všechny primární emise. Daří se naopak akciím Erste (619 CZK, +1,63 %) a Philip Morris (11.235 CZK, + 1,67 %). Asi nejvíce jsou zraky investorů upřeny k akciím společnosti ČEZ (512 CZK, –1,54 %).

Během dne se obchodovaly i těsně nad hranicí pětiset korun a dle mého názoru může tento „pražský blue chip“ přinést investorům ještě velmi horké chvilky. Aktuální souhra negativních faktorů vyvolala vskutku neočekávané chování před blížícím se rozhodným dnem pro výplatu dividendy, kdy ČEZ oslabil téměř o 10 %. S ředěním současných pozic bych byl velmi opatrný, protože po dividendě očekávám otevření pod 500 CZK a je možné, že v důsledku slabé likvidity může dojít i k výraznějšímu propadu.

Našli jste v článku chybu?