Hlavní navigace

ČEZ odmítl námitky Arevy

30. 10. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

ČEZ odmítl námitky Arevy proti vyloučení ve veřejné zakázce na dostavbu bloků Temelín 3 a 4. ČEZ zopakoval, že Areva nenaplnila v nabídce zákonné a další požadavky.

Areva toto rozhodnutí označila za bezdůvodné a řekla, že se odvolá k antimonopolnímu úřadu (Bloomberg). ČEZ plánuje vybrat uchazeče pro dva nové bloky v Temelíně do poloviny příštího roku, Westinghouse a Atomstrojexport jsou dalšími dvěma uchazeči v tendru. Petr Bártek (Analytik), +420 224 995 227

– ČEZ chce nové nabídky na Počerady a Chvaletice

ČEZ podle HN požádá Czech Coal a EPH o nové nabídky na elektrárny Chvaletice a Počerady. Původní nabídky podle ČEZ neodpovídají zadávací dokumentaci. Czech Coal řekl, že jeho nabídka platí do 31.10. (zítra) a novou nabídku podá pouze pokud ČEZ poskytne záruky, že chce elektrárny skutečně prodat (HN).

Ve stejném článku je zmíněno, že nejvyšší nabídka na elektrárnu Dětmarovice je pouze 600 mil. Kč. Minulý týden se v novinách uváděla 1 mld. Kč, my hodnotu Dětmarovic včetně povolenek odhadujeme na 2,5–3,5 mld. Kč. Zdá se tak, že ČEZ dostal na Dětmarovice nízké nabídky, zatímco prodej Počerad je pro něj nejzazší možností. Pro ukončení vyšetřování ze strany EK tak zbývají Chvaletice, které se už ČEZ dříve pokoušel neúspěšně prodat. Petr Bártek, (Analytik), +420 224 995 227

– Erste představila výsledky za 3. kvartál

Čistý zisk dosáhl 143,7 mil. €, což je přesně v souladu s konsensem podle agentury Bloomberg. Čistý úrokový výnos činil 1,32 mld. € (také v souladu s konsensem), náklady na oprávky 483,5 mil. € (o 1 % nad konsensem) a Erste zopakovala výhled na letošek 2 mld. €. Rizikové úvěry stagnovaly na 9,2 % a kapitálová přiměřenost dle EBA činila 9,9 %. Erste také potvrdila výhled, že provozní výsledek bude letos jen mírně za loňským rokem.

Autor článku

Autor pracuje jako analytik v České spořitelně

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).