proč nám o cestování za komunismu vykládá japonec, který v té době tahal japonskou kačenu po japonském dvorku, a česko neuměl najít ani na mapě?
člověk aby se bál otevřít konzervu, kdo na něj vykoukne . . . .
No jistě, ale zatímco by ony objevné myšlenky o cestování za bolševiků dokázalo vyslovit 94% z těch tvých 95, my se na to musíme zeptat inteligentního, vzdělaného a schopného Japonce, že?
Ty ceny na konci článku jsou nesmysl. A podle nějakých výpočtů(reálných, ne vládních PR) jsme překonali životní úroveň z dob socialismu teprve před pár lety. Po r. 89 byl velkej propad v životní úrovni. A to se musí ještě započítat že na důchody pro nás už nebude, asi budeme pracovat až do smrti.
Článek mluví o nominálních cenách zájezdů (stavová veličina), ne o životní úrovni (relativní veličina). Poměr ceny zájezdů vůči platu šel a jde neustále dolů, toť fakt.
Jedná se o konkrétní statek a dnes si ho pořídíte za průměrný příjem rozhodně více než před 20 lety. Já třeba jezdím na konkrétní srovnatelné dovolené posledních 10 let za nominálně stejnou cenu, ale průměrný plat mezitím stoupnul řádově o 70%.
Vážený jezevče, na vysvětlenou: pan Okamura má matku Češku, česky mluví lépe než mnozí rozhlasoví a TV moderátoři a co se týče té mapy, asi by Česko našel, když tu žil.
"Nejvíce českých turistů cestovalo s cestovními kancelářemi na baltské pobřeží do NDR a Sovětského svazu, kde bylo nejpopulárnějším přímořským letoviskem například Soči na Krymu u Černého moře,". Na vysvětlenou : Pan Okamura asi by Česko našel, ale Soči nenajde na Krymu (Ukraina), nýbrž v Rusku u Černého moře kousek od Gruzie.