Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Česko - jedny z nejnižších daní od Almighty Cornholio - No nevím, jestli to odpovídá nebo ne, ale...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 28. 2. 2005 6:35

  Almighty Cornholio (neregistrovaný)
  No nevím, jestli to odpovídá nebo ne, ale rozhodně to není OK!!!! Jsem čerstvý absolvent práv (červen 2004) a i když jsem věděl, že mi z hrubého platu 23 000 strhnou kolem šesti táců, tak jsem byl i tak v listopadu, při své první regulérní zaměstnanecké výplatě, s dovolením pěkně nasranej. Nedovedu si představit, že bych podnikal, to musí být k vzteku.
 • 28. 2. 2005 7:45

  sidi (neregistrovaný)
  To se daňový poplatníci prohnuli, když museli dát tolik peněz na první výplatu za nic. A to "za nic" se bude opakovat stále! Přejít do soukromého sektoru nelze, protože zkušenosti budou dlouho na nule a někdy se to ani nezmění. Jdi makat ale určitě ani na to tě letité studium jedné knihy nebude stačit. Je to paradox. Nejlehčí vysoká škola a příjmy maximální.
 • 28. 2. 2005 15:47

  jezevec (neregistrovaný)
  Jo a to kdybyste věděl, že zaměstnavatel za těchto vašich 23.000 zaplatí státu dalších cca 8.000 navíc na povinném pojištění, takže vaše mzdové náklady jsou ve skutečnosti přes třicet tisíc a vy dostanete sotva polovic - to byste se asi uplně posral.

  Když navíc půjdete do krámu, a z těch čistých 16.000 co utratíte, jde zhruba dalších 3000 státu na dph - to byste asi brečel.

  A pokud byste náhodou třeba natankoval nebo si koupil chlast, kde zdanění dosahuje až 80%, takže reálná hodnota zboží obdrženého za vašich 16.000 je jen 2-3.000 - - - tak byste si k těm právům mohl dostudovat ještě aritmetiku základní školy, abyste si dopočítal všechny důvody ke vzteku (i k pláči, defekaci, atd).
 • 15. 3. 2005 10:55

  Jan (neregistrovaný)
  Kdo budé investovat společnost když ne tí kteří mají? Přece Vý také kořistíte všechné resursi společnosti. Htěli jste demokrace, ale jste špatně pochopili pojem demokrace. Demokrace neznamená jenom svobody ale i povinnosti. To uvědomte a budéte zachráněny.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).