Hlavní navigace

Názor k článku Češi častěji platí bezkontaktně. Pouze hotově platí jen 10 % lidí od L. - Snad naopak, ne? Slušný obchodník platí pokladním i...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 5. 6. 2020 21:52

  L.

  Snad naopak, ne? Slušný obchodník platí pokladním i dobu, kdy dělají uzávěrku kasy. Neslušný jim řekne, že je bude platit jen za dobu, kdy je obchod otevřený a uzávěrku tak dělají ve svém volném čase. S kartami tohle odpadá.

  To by mě zajímalo, odkud berete ta procenta. Co vím, poplatky jsou 1-3% podle obratu (velké obchody mají i pod 1%) a stále klesají.

  Rozdíl je v tom, že náklady na platbu hotovostí jsou z velké části fixní, zatímco kartou se počítají jako procento z obratu (a když je fixní poplatek, tak většinou relativně malý). Takže i když vám platí většina lidí kartou, tak stejně náklady na přijímání hotovosti vám příliš neklesnou a klidně mohou být i těch 5%, se kterými operujete u karet.

  Samozřejmě, pokud si někdo myslí, že ho příjem hotovosti vyjde levněji, ať klidně hotovost přijímá. Ale pokud někdo hotovost přijímat nechce, tak ať má tu možnost.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).