Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Čekání na náhrady: Jedni nemají peníze za dovolenou, jiní za letenky od Victor z Ovieda - Je nárok na: - vrácení letenky, - náhradní let při...

 • 16. 11. 2020 7:33

  Victor z Ovieda

  Je nárok na:
  - vrácení letenky,
  - náhradní let při nejbližší příležitosti,
  - náhradní let později,
  - přesměrování na jiný let.
  =============­=======
  Tady bych řekl,že u nejvíce klientů bude převládat zájem pouze o vrácení letenky či náhradní let při nejbližší příležitosti,ale ještě ten den,nebo když by byl let večer,tak ten další den,neboť jinak to nemá cenu,že.Také jsem tam nezachytil,jak by se mělo postupovat,kdybych měl být někde přesně ve stanovený čas a kdybych nebyl,tak bych přišel nenávratně o spoustu peněz.Třeba by nešťastníkovi sebrali zahraniční důchod,kdyby se nedostavil či důležité obchodní jednání,kdyby se nedostavil atd.Jako imaginárně.Co potom?Všichni by pro to nemuseli mít pochopení.Primárně se článek zabývá dovolenkáři,ale co ostatní?Zajímaly by mě ty následky zrušeného letu.Dovolená je to nejmenší.

 • 17. 11. 2020 5:36

  Patrik Chrz

  Pokud je let méně než 2 týdny před odletem zrušen z viny letecké společnosti (porucha letadla-ta se bere jako zanedbání údržby, přebookování, atd) tak je pevně nastaveno pro lety, kde alespoň jedno z letišť je v EU, odškodnění. Jeho výše je dle vzdálenosti, 250, 400 nebo 600 EUR (plus náhradní let nebo vrácení peněz).

  Pokud je let zrušen z důvodu, který není na straně letecké společnosti (počasí, úřední zákaz letů,...), je nárok jen na náhradní let nebo vrácení peněz.

  Pokud někomu hrozí v případě nekonání letu vyšší škoda, musí buď letět v předstihu, aby stihl nějaký náhradní plán, nebo se sám pojistit, ale ani nevím, jestli tohle nějaká pojišťovna za rozumných podmínek nabízí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).