Hlavní navigace

Brexit začíná trhům kazit náladu

14. 6. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Shutterstock
Podle posledních průzkumů se zdá, že výsledek hlasování o Brexitu bude těsný a jazýčkem vah se stanou doposud nerozhodnutí voliči. I tak ale už dnes regionální měny ztrácely.

Na středoevropských trzích se již začíná projevovat nervozita z výsledků referenda o setrvání Velké Británie v Evropské unii. Na výsledky referenda si však budeme muset počkat až do příštího pátku. Podle posledních průzkumů se zdá, že výsledek bude těsný a jazýčkem vah se stanou doposud nerozhodnutí voliči. I tak ale už dnes regionální měny ztrácely. Kurz koruny vůči euru povyskočil až na 27,06 CZK/EUR, kde se naposledy nacházel na konci března.

O mnoho lépe se nevedlo ani maďarskému forintu a polskému zlotému. Oba během úterního obchodování shodně ztratily 0,4 %. Polský zlotý oslabil na 4,4 PLN/EUR, maďarský forint pak na 314,5 HUF/EUR. Kalendář ekonomických událostí bude zítra v celém regionu prázdný. Pozornost trhů se tak bude upínat k zasedání americké centrální banky, která však úrokové sazby ponechá s největší pravděpodobností beze změny.

Autor článku

Autorka pracuje jako analytik v Komerční bance.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).