Hlavní navigace

Názor k článku Banky lákají na slevy a bonusy, dostanete s nimi i tisícovky navíc od Patrik Chrz - Dobrý den, děkuji za reakci. Je škoda, že se...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 20. 12. 2012 11:11

  Patrik Chrz

  Dobrý den,

  děkuji za reakci. Je škoda, že se pouštíte do takových "nedokumentovaných funkcí", kdy některý klient dostane lepší podmínky, než jiný, jen proto, že je zvolen na základě nějakých neveřejných kritérií nebo prostě jen náhodně vybrán.

  Pak mi nezbývá než "empirický výzkum" metodou pokus-omyl a dle toho a dle vyjádření ostatních klientů v diskusních fórech vyvozovat jaká ta pravidla vlastně doopravdy jsou, když neodpovídají (i když ku prospěchu těch vybraných klientů) tomu, co máte v těch veřejných.

  Jak píši v závěru článku, je velká škoda, že roste počet firem (a vy jste se k nim přiřadili), které cílí na nové klienty a nově aktivované služby a tito klienti dostávají výrazně výhodnější podmínky než ti "staří věrní". Zakládal jsem si ING konto ještě v době, kdy se jmenovalo Oranžové a tehdy patřilo mezi nejlepší nabídky na trhu. Jasné, výhodné podmínky a pro všechny stejné. Dnes, při úroku 1,5 % jste hluboko pod průměrem, kdy Vám konkurují už i velké banky, nejen ty nízkonákladové/in­ternetové a sanujete to výhodami pro nové klienty a nové vklady. Bohužel, zdá se, že to zatím asi funguje, ale jak už jsem psal, možná nakonec (spolu s ostatními) pro náš bankovní trh uděláte takhle víc - naučíte klienty, že se nevyplatí "založit, uložit a zapomenout", ale aktivně sledovat a porovnávat nabídky a dle toho neustále upravovat své chování. A nakonec bych byl nejraději, kdyby se to alespoň část klientů bank naučila, protože tím nejen vydělají, ale pomáhají tím také snižovat rozdíly na trhu pro ty línější, kteří čekají naivně čekají na nějakou tu odměnu za věrnost.

  S pozdravem
  Patrik Chrz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).