Díky za zajímavou úvahu. Já tomu finančnímu světu moc nerozumím, ale dokážu si představit, že pár lidí v bankách je schopno z hovna uplést větev, obalit ji v kočičím zlatě a prodat jako zlatý prut na pobočkách. A pitomci jako já to koupí. Taky jsem zaplatil "školné", pochopil a podruhé se na investice nenachytal. Aby někdo vydělal, musí někdo prodělat. Zázraky neexistují.
Marek Trnka mě rozesmál hned po ránu: "V roce 1977 vstoupil v platnost americký zákon, tzv. Community Reinvestment Act, jehož negativní dopady se projevily až o třicet let později v podobě hypoteční krize."
On si zjevně neuvědomuje, jak je směšné to co napsal.
Jiank je článek spousta zbytečných slov o tom, co už před mnoha a mnoha lety jiní vyjádřili větou "Banky by nejradši půjčovaly jen těm, co to nepotřebují,"
Celé odvětví ekonomie je do značné míry založeno na emocích. Důvěra v cizí měnu, důvěra ve splatnost závazků, důvěra ve vlastní, potažmo i cizí sílu. Důvěra ve stát, důvěra v politiky a tak dále. Proto stačí málo a celé to spadne. Zejména když to stojí na tak mizerných základech jako je celá EU. Ano, přijde krize, ale otázkou je, zda-li se z ní někdo poučí.