Vlákno názorů k článku Bankovní účty zadarmo končí. Ubývá jim konkurence a banky chtějí vydělávat od bob - mTank a podobní přišli s tím, že seberou kus...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 13. 7. 2010 10:02

    bob (neregistrovaný)

    mTank a podobní přišli s tím, že seberou kus trhu a začnou a nakonec lidi začnou solit.
    Fio má stejnou politiku přes deset let vč. internetového bankovnictví. Tzn. ještě dřív, než kdosi nechal vzniknout Expandia bance (později eBance).
    Je tedy málo pravděpodobné, že by tyto standardní služby zpoplatnili.

  • 13. 7. 2010 14:45

    Patrik Chrz

    Fio má stejnou politiku přes deset let
    Politiku bezplatného bankovnictví má FIO od 1.1.2006 (já jsem se stal členem koncem ledna 2006 právě z důvodu změny poplatkové politiky FIO), předtím používalo sběrné účty ČSOB a jelo tak podle jejich ceníků.
    Ani to nebyl první ústav s internetovým bankovnictvím, to byla družstevní záložna Pria (zkrachovala).
    To ale jen tak na upřesnění. Není důležité, kdo byl první, ale jakou má kdo nabídku nyní.

  • 16. 7. 2010 10:19

    Robert (neregistrovaný)

    Dobrý den Patriku,

    Měl bych otázečku, pokud by se vám chtělo na ni odpovědět: „Existuje dnes nějaké finanční družstvo, kterému byste své peníze nesvěřil“? Jde mi o důvěru, zásady a politiku družstva. Ne o konkrétní výhodnost nabízených služeb, i když ve vašem případě vítám i tipy.

    Budu tento příspěvek nějakou dobu monitorovat, kdybyste měl chuť podělit se o své zkušenosti. Stačí věta či dvě, upozornění, odkaz.

    Pěkný den, a děkuji.

  • 16. 7. 2010 12:52

    Patrik Chrz

    U žádné záložny bych si neuložil více, než činí pojištěná částka (nyní 50 000 EUR, od příštího roku 100 000 EUR). Jinak vybírám výhradně podle výhodnosti služeb.
    Tam, kde hodlám vložit větší peníze (i když stále do pojištěného limitu) se zajímám i o jejich hospodaření (záložny jsou povinny ho zveřejňovat na stránkách) a pokud je dlouhodobě ve značná ztrátě (vyjádřeno absolutně i relativně k majetku), tak to ve mě také nebudí důvěru, i když je to spíše věc psychologická, než reálné nebezpečí (díky pojištění vkladů).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).