Hlavní navigace

Asie otočila do plusu, uvidíme co Evropa

13. 6. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Shutterstock
Asijské trhy se vzpamatovávají ze včerejší krvavé lázně a prakticky všechny burzy korigují včerejší ztráty. Nejvíce rostoucím parketem byl ten australský, který si za silného objemu připsal 1,7 %.

Hlavní události

Akcie Kofola ČeskoSlovensko se dnes obchodují poprvé bez nároku na dividendu ve výši 13,50 CZK na akcii. Cena akcií by tak měla na počátku seance klesnout o zhruba 2,5 %.

Futures na Stoxx50 ukazují na mírný růst západoevropských akcií na počátku seance.

Ve Spojených státech budou dnes zveřejněny ceny průmyslových výrobců a index optimismu malých a středních podniků. Nečekáme žádné reakce akciových trhů, ty by mohly příjít až po dvoudenním zasedání americké centrální banky, které startuje dnes a od kterého očekáváme zvýšení sazeb. Na starém kontinentě bude jediným zajímavým ukazatelem předstihový indikátor důvěry ZEW v Německu.

Société Générale zahájila pokrývání akcií amerického výrobce kosmetiky Coty, pod kterého patří například značky Max Factor, Rimmel nebo Gucci, s nákupním doporučením.

skoleni_29_6

Obchodování na zámořských trzích

Americký akciový index S&P 500 si včera nakonec pohoršil jen o jednu desetinu procenta, zatímco začátek seance ho zastihl v mnohem hlubších ztrátách. Během dne pokračovaly výprodeje technologických titulů, což se odrazilo na výraznějším poklesu užšího indexu Nasdaq, který přišel o půl procenta. Z ostatních sektorů se dařilo především telekomunikačním společnostem, z nichž ani jedna v rámci S&P 500 nezaznamenala pokles. Dvě třetiny procenta si připsaly energetické firmy díky rostoucím cenám ropy.

Asijské trhy se vzpamatovávají ze včerejší krvavé lázně a prakticky všechny burzy korigují včerejší ztráty. Nejvíce rostoucím parketem byl ten australský, který si za silného objemu připsal 1,7 %. Přes jedno procento přidal i šenčenský index, když čínské akcie obecně podpořil plán vlády na podporu elektromobilů a naopak omezování produkce benzinových a naftových aut. To posunulo výše především dodavatele součástí do výroby baterií, komoditními firmami počínaje. Ostatní trhy si připisovaly zisky do 0,7 %.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).