Než začne autorka článku manipulovat s údaji a podsouvat, že jsou to muži, kdo neplatí alimenty, měla by si uvědomit, že praxe soudů v této zemi je takové, že muž je takřka vždy postaven pouze do role otevřené peněženky. Dítě je v drtivé většině případů svěřováno do péče matky a ne proto, že by o to otec neměl zájem. Muž má šanci až v případě, kdy prokáže ! že žena není schopna se o dítě žádně postarat, kde je ten rovný přístup k zaopatření dítěte? Pokud by byly případy svěření dítěte do péče otci, stejně časté, jako případy, kdy je dítě svěřeno matce, pak je možné se bavit o tom, že to jsou otcové, kdo častěji nejeví zájem o dítě.
Podobná manipulace je i například se sexuálním obtěžováním. Když se pak ale udělal statistický rozbor, ukázalo se, že ženy jsou stejné jako muži (procentuálně), to, že žen ve vedoucích funkcí je 5x méně jen způsobuje, že mužské obtěžování je viditelnější, je více konkrétních případů, ale v plošném statistickém rozložení je toto chování zcela stejné jako u žen.
V případě, že je žena na mateřské a nedostává se jí finančních prostředků, tak je žádost o výživné pro dítě a pro sebe na manželovi logická. Bohužel si žena může dokonce na sebe uplést bič, když byla stejně či výše zaplacená v zaměstnání před nástupem na mateřskou než její manžel. Výživné by mohlo být stanovené v "záporné" výši, i s tím, že manžel může pokračovat v mateřské. Máme přeci rovnoprávnost!
Pokud jsou děti svěřeny do péče otce, výživné platí samozřejmě exmanželka exmanželovi. To jse snad normální a v některých zemích je to lukrativnější než drogy.
Škoda ,že sociálka nebere v podtaz,že ten muž,který platí na 2 děti 6000kč měsíčně, má třeba v novém vztahu další dítě, ale na toho už se nebere zřetel,kolik stojí rodinu. Prostě se bere v úvahu roční plat a hotovo.
Kdo mi přispěje? Nikdo,nikoho to nezajímá,a tak si nemůžeme dovolit druhé dítě.
Když neni chlap schopný uživit své dvě prvorozené děti, připadá mi naprosto logické, že si nemůže pořizovat další. Jinak snižuje životní úroveň dětem všem. Rrozdíl je jen v tom,že narození budocích dětí můžeme zabránit, žijícím nikoliv. Proto by měl každý vědět co je plánované rodičovství a s tím spojená zodpovědnost.