Hlavní navigace

Akcie nakonec otočily do plusu

16. 6. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Evropské akcie v odpoledních hodinách otočily do plusu a v závěru dne přidávají zhruba čtyři desetiny procenta.

Dopoledne přitom index Stoxx 600 odepisoval až jedno procento. K rostoucímu trendu pomohl především farmaceutický sektor, který dnes přidává 0,9 % poté, co bylo zveřejněno pozitivní doporučení na akcie švýcarského výrobce léčiv Novartis. Výprodeje naopak pokračující na řeckém akciovém trhu, tamní index dnes propadl o dalších 4,6 %.

Index S&P 500 si po otevření trhů zatím hledá svojí cestu a prozatím se nachází v kladné nule. Investoři budou vyčkávat na výsledky zasedání americké centrální banky, kterých se dočkáme během zítřka. Zveřejněné statistiky z trhu nemovitostí nový impuls na trhy nepřinesly.

Pražský index podobně jako Stoxx 600 zahájil propadem o jedno procento, nicméně veškeré ztráty vymazal a nakonec si polepšil o 1,1 %. Nahoru jej vytáhly tři největší emise na trhu. Nejvíce se dařilo akciím Komerční banky, které vzrostly o 3,8 %. Akcie ČEZ, které se dnes naposledy obchodovaly s nárokem na dividendu, připsaly 0,8 %. Naopak nejhůře vyvíjejícím se titulem byla Fortuna, která ztratila 3,4 %. Obchodování postrádalo nové firemní zprávy, zobchodovaný objem ve výši 722 mil. Kč byl mírně vyšší než za poslední rok (672 mil.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).