Hlavní navigace

Akcie nakonec otočily do plusu

Miroslav Frayer

Evropské akcie v odpoledních hodinách otočily do plusu a v závěru dne přidávají zhruba čtyři desetiny procenta.

Dopoledne přitom index Stoxx 600 odepisoval až jedno procento. K rostoucímu trendu pomohl především farmaceutický sektor, který dnes přidává 0,9 % poté, co bylo zveřejněno pozitivní doporučení na akcie švýcarského výrobce léčiv Novartis. Výprodeje naopak pokračující na řeckém akciovém trhu, tamní index dnes propadl o dalších 4,6 %.

dan_nemovitost

Index S&P 500 si po otevření trhů zatím hledá svojí cestu a prozatím se nachází v kladné nule. Investoři budou vyčkávat na výsledky zasedání americké centrální banky, kterých se dočkáme během zítřka. Zveřejněné statistiky z trhu nemovitostí nový impuls na trhy nepřinesly.

Pražský index podobně jako Stoxx 600 zahájil propadem o jedno procento, nicméně veškeré ztráty vymazal a nakonec si polepšil o 1,1 %. Nahoru jej vytáhly tři největší emise na trhu. Nejvíce se dařilo akciím Komerční banky, které vzrostly o 3,8 %. Akcie ČEZ, které se dnes naposledy obchodovaly s nárokem na dividendu, připsaly 0,8 %. Naopak nejhůře vyvíjejícím se titulem byla Fortuna, která ztratila 3,4 %. Obchodování postrádalo nové firemní zprávy, zobchodovaný objem ve výši 722 mil. Kč byl mírně vyšší než za poslední rok (672 mil.

Našli jste v článku chybu?