Hlavní navigace

AAA Auto chce stáhnout akcie

Miroslav Adamkovič

AAA Auto včera pozvala akcionáře na mimořádnou valnou hromadu dne 29. března, kde se bude hlasovat o stažení akcií firmy z obchodování na pražské a budapešťské burze.Návrh vzešel od majoritního akcionáře a je tak téměř jisté, že bude schválen.

Doba čtení: 2 minuty

Návrh vzešel od majoritního akcionáře a je tak téměř jisté, že bude schválen. Zprávu vnímáme jako negativní pro akcie společnosti. Podle maďarského práva je společnost povinna podat nabídku na odkup akcií držených některými akcionáři a společnost naznačila, že dobrovolně podá nabídku i pro ostatní akcionáře k zajištění rovného zacházení. Cenové rozpětí určené pro zpětný odkup je velmi široké od 0,1 do 4,0 eura.

Hlavní události

Evropské akcie by dnes měly otevřít poblíž čtvrtečního závěru. V 10:30 budou investoři sledovat vývoj britských maloobchodních tržeb. V 11h vyjdou data o obchodní bilanci eurozóny a ve 14:30 pak index Empire Manufacturing v USA. V 15:15 bude následovat americká statistika průmyslové výroby a využití výrobních kapacit. Americká výsledková sezóna dnes pokračuje čísly například potravinářských firem Kraft Foods a warholovské Campbell Soup. Z evropských firem jsou to pak italský ropný koncern Eni, pojišťovna Aegon a také těžební Anglo American. Analytici Société Générale zvýšili po výsledích cílové ceny pro BNP Paribas a Renault a naopak srazili cílovou cenu pro Bankii kvůli hrozbě výrazného naředění hodnoty pro akcionáře

Obchodování na zámořských trzích

Americké indexy včera stagnovaly, když obavy investorů z vývoje světové ekonomiky zastínila obří oznámená transakce Warrena Buffetta. Jeho Berkshire Hathaway koupí za 23 miliard dolarů výrobce kečupů Heinz. Akcie kupované společnosti vystřelily po zprávě o 20 %. Ještě více se dařilo nápojářské firmě Constellation Brands (+37 %) po nabídce na distribuci značky Corona v USA od AB-InBev, která mexického výrobce tohoto piva kupuje. US Airways naopak ztratily 5 % po odsouhlasení spojení s American Airways.

dan_z_prijmu

Asijské trhy převážně stagnují, ovšem s výjimkou Japonska, kde hlavní indexy odepisují více než procento. Důvodem je pokračující posilování jenu, který od pondělka posílil k dolaru o více než 2 %. Pivovary Kirin oslabily o 5 % po zveřejnění slabého výhledu.

Zprávu vnímáme jako negativní pro akcie společnosti. Podle maďarského práva je společnost povinna podat nabídku na odkup akcií držených některými akcionáři a společnost naznačila, že dobrovolně podá nabídku i pro ostatní akcionáře k zajištění rovného zacházení. Cenové rozpětí určené pro zpětný odkup je velmi široké od 0,1 do 4,0 eura.

Našli jste v článku chybu?