Hlavní navigace

AAA Auto chce stáhnout akcie

15. 2. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

AAA Auto včera pozvala akcionáře na mimořádnou valnou hromadu dne 29. března, kde se bude hlasovat o stažení akcií firmy z obchodování na pražské a budapešťské burze.Návrh vzešel od majoritního akcionáře a je tak téměř jisté, že bude schválen.

Návrh vzešel od majoritního akcionáře a je tak téměř jisté, že bude schválen. Zprávu vnímáme jako negativní pro akcie společnosti. Podle maďarského práva je společnost povinna podat nabídku na odkup akcií držených některými akcionáři a společnost naznačila, že dobrovolně podá nabídku i pro ostatní akcionáře k zajištění rovného zacházení. Cenové rozpětí určené pro zpětný odkup je velmi široké od 0,1 do 4,0 eura.

Hlavní události

Evropské akcie by dnes měly otevřít poblíž čtvrtečního závěru. V 10:30 budou investoři sledovat vývoj britských maloobchodních tržeb. V 11h vyjdou data o obchodní bilanci eurozóny a ve 14:30 pak index Empire Manufacturing v USA. V 15:15 bude následovat americká statistika průmyslové výroby a využití výrobních kapacit. Americká výsledková sezóna dnes pokračuje čísly například potravinářských firem Kraft Foods a warholovské Campbell Soup. Z evropských firem jsou to pak italský ropný koncern Eni, pojišťovna Aegon a také těžební Anglo American. Analytici Société Générale zvýšili po výsledích cílové ceny pro BNP Paribas a Renault a naopak srazili cílovou cenu pro Bankii kvůli hrozbě výrazného naředění hodnoty pro akcionáře

Obchodování na zámořských trzích

Americké indexy včera stagnovaly, když obavy investorů z vývoje světové ekonomiky zastínila obří oznámená transakce Warrena Buffetta. Jeho Berkshire Hathaway koupí za 23 miliard dolarů výrobce kečupů Heinz. Akcie kupované společnosti vystřelily po zprávě o 20 %. Ještě více se dařilo nápojářské firmě Constellation Brands (+37 %) po nabídce na distribuci značky Corona v USA od AB-InBev, která mexického výrobce tohoto piva kupuje. US Airways naopak ztratily 5 % po odsouhlasení spojení s American Airways.

skoleni_4_3

Asijské trhy převážně stagnují, ovšem s výjimkou Japonska, kde hlavní indexy odepisují více než procento. Důvodem je pokračující posilování jenu, který od pondělka posílil k dolaru o více než 2 %. Pivovary Kirin oslabily o 5 % po zveřejnění slabého výhledu.

Zprávu vnímáme jako negativní pro akcie společnosti. Podle maďarského práva je společnost povinna podat nabídku na odkup akcií držených některými akcionáři a společnost naznačila, že dobrovolně podá nabídku i pro ostatní akcionáře k zajištění rovného zacházení. Cenové rozpětí určené pro zpětný odkup je velmi široké od 0,1 do 4,0 eura.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).