Hlavní navigace

6. narozeniny Měšce: Co přinesl uplynulý rok?

8. 1. 2007
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

Finanční server Měšec.cz dnes slaví své šesté narozeniny. A uplynulý rok byl opravdu plodný. Došlo ke kompletní změně vzhledu, uskutečnění první konference a vytvoření velké investiční části akcie.mesec.cz, kde můžete sledovat vývoj kurzů akcií a podílových fondů. Co připravujeme dále?

Je tomu již šest let, kdy finanční server Měšec.cz poprvé rozvířil linky internetu. A za uplynulý rok opět vyrostl – nejprve ze starých šatů a nedlouho poté se i vytáhl a obohatil o širokou investiční část.

Změna designu, kterou Měšec.cz prošel v uplynulém roce, byla nejradikálnějším řezem do podoby největšího finančního serveru v jeho historii. Tradiční hnědá barva zmizela v propadlišti času, aby byla vystřídána barvou svěží.

Mesec - soucasny
Měšec od 29. 6. 2006Vlevo: Minulá podoba titulní strany Měšce.
Vpravo: Nová podoba titulní strany Měšce.

Ze služeb, které byly spuštěny zároveň s novou tváří Měšce, můžeme jmenovat např. uživatelský profil, v němž každý registrovaný čtenář může zveřejnit informace o sobě, hodnocení názorů, v němž každý může vyjádřit svůj názor na příspěvky jiných čtenářů, a rychlejší zobrazení názorů a hlasování v anketách bez načítání celé stránky.

Největším přínosem nebyl ale nový design, ale o pár měsíců později spuštěná sekce akcie.mesec.cz. V rámci ní mohou čtenáři snadno a pohodlně sledovat kurzy akcií na pražské burze a mimoburzovním trhu RM-Systém a zároveň vývoj hodnoty podílových listů. Chcete-li se navíc zeptat na názor ostatních čtenářů a odborníků na některý z titulů, můžete využít diskuse u každé akcie a podílového fondu.

Akcie.mesec.cz

V rámci sekce akcie.mesec.cz se čtenáři setkají s profesionálními grafy a novým indexem MPF, což je index vývoje českých podílových fondů sestavovaný finančním serverem Měšec.cz. Od svého spuštění 1. listopadu 2006 do 5. ledna 2007 index přidal 8 bodů, což odpovídá váženému zhodnocení českých podílových fondů o 0,8 %.

Jedním z nejvýznamnějších počinů uplynulého roku byla nepochybně konference o zadluženosti českých domácností, kterou za účasti odborníků a čelních představitelů finančních institucí uspořádal finanční server Měšec.cz. Na konferenci byl též prezentován druhý ročník studie o Zadluženosti českých domácností. Nejzajímavější závěry konference se dočtete v článku „Zadlužování domácností: Zvykejme si!“.

Studie o zadluženosti českých domácností nebyla jedinou hlubokou analýzou, na níž se finanční server Měšec.cz podílel. Spolupracovali jsme s Dobrým webem na studii o kvalitě internetových stránek finančních institucí a s Bankovnipoplat­ky.com jsme vypracovali analýzu výše bankovních poplatků pro „typického klienta“.

V uplynulém roce proběhly též dvě tradiční čtenářské ankety – Finanční reklama 2005 a Zlatý Měšec 2006. Finanční reklama 2005 se konala v únoru. Čtenáře nejvíce zaujala reklama GE Money Bank, odborná porota se přiklonila k reklamě České pojišťovny.

Nejlepší finanční reklamy roku 2005
Pořadí Hlasování veřejnosti Odborná porota
1 GE Money Bank Česká pojišťovna
2 Česká pojišťovna Česká spořitelna
3 Česká spořitelna GE Money Bank
4 eBanka Raiffeisenbank
5 Aegon Pojišťovna Komerční banka

Zlatý Měšec 2006 byl již tradičně vyhrazen pouze čtenářům, kteří volili nejoblíbenější finanční instituci. Poprvé proběhlo slavnostní vyhlášení, při němž významné osobnosti ekonomického dění předaly ceny vítězům jednotlivých kategorií. Nejoblíbenější finanční institucí roku 2006 se stala ČSOB.

Co nás čeká a nemine

Plánů pro další rok života finančního serveru Měšec.cz máme více než dost. Některé jsou zatím ve fázi úvah a není možné se o nich zmiňovat, ty přijdou jako překvapení, jiné jsou již naplánovány a pracuje se na jejich realizaci.

Již zanedlouho, od 1. do 28. února, budete moci rozhodnout o tom, která z finančních reklam uvedených v roce 2006 na českých televizních obrazovkách byla tou nejlepší. V klasické anketě Finanční reklama 2006 bude rozhodovat vedle čtenářské veřejnosti též odborná porota a chybět nebude ani slosování o ceny od partnerů ankety.

V letošním roce vás nepřipravíme ani o tradiční Zlatý Měšec 2007 – anketu o nejoblíbenější finanční instituce, který je plánován tradičně na závěr roku.

Připravujeme další rozšíření modulu akcie.mesec.cz, kde přibudou další trhy a nové užitečné funkce, z nichž některé budou v českém volně dostupném prostředí unikátní.

Po úspěšné první konferenci finančního serveru Měšec.cz o zadlužování českých domácností připravujeme další. V letošním roce bude první v únoru a jejím tématem budou investice a investiční příležitosti. A následovat budou další na aktuální témata.

Závěrem

Děkuji všem stálým čtenářům za přízeň a „náhodným kolemjdoucím“ za zastavení. Bez vás, vašich námětů a připomínek, které jsou vesměs konstruktivní, a bez vašeho zájmu by Měšec byl jen prázdným pytlíkem ztraceným ve spletitých drátech a bezdrátech internetu.

Do dalšího roku přejeme Měšci to nejdůležitější – zachování vaší přízně a plné stránky aktuálních a zajímavých informací. My všichni v redakci i zázemí pro to uděláme maximum.

Tip do článku - účto fakturace duben

Za finanční server Měšec.cz

Petr Zámečník
šéfredaktor

Anketa

Jak často navštěvujete Měšec.cz?

Autor článku

Kolektiv redaktorů serveru Měšec.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).