Rady do kuchyně a koupelny mi připadají vyčtené. Já mám osobně jiné zkušenosti:
- prádlo peru radši na vyšší teplotu, ale s menším množstvím pracího prostředku. Šetřím peněženku i životní prostředí a prádlo je lépe vyprané.
- je jedno, jak složím prádlo do pračky. Po prvním otočení bubnu je stejně přerovnané a pračka si ho rozmístí rovnoměrněji.
- jen když peru ložní, musím zapnout aspoň jeden knoflík. Jinak se veškeré prádlo nasáčkuje do peřiny. Ne že by bylo nevyprané, ale mimo peřinu se vypere lépe.
- prádlo je lépe odstředit na vyšší otáčky. Lépe schne, hlavně ve vlhčích dnech, kdy dlouho visí na šňůře a nakonec začne být cítit zatuchlinou, takže se někdy musí i znovu přeprat. Odborníci současnosti dnes dokonce doporučují prádlo dobře odstředit a pak sušit v sušičce. Odpadne tím žehlení, které je časově i energeticky náročné a prádlo je i nadýchanější a příjemnější na omak.
- chci účinnou radu, kam umístit ledničku v panelákové kuchyni "na chladnější místo". V paneláku je vytápěný celý byt. Takže se má dávat na balkon na severní straně?
- vaření s rovným dnem - a pod tím je fotka plynového hořáku, kterému je naprosto šumafuk, jestli je dno rovné nebo zvlněné jako hladina Lipenské přehrady? Ano, na varnou desku patří nádoba s rovným dnem.
- notebook - jeho spotřeba je možná vyšší, ale zase je přenosný. Stolní PC nepřenesete ani z jedné místnosti do druhé, natož pak třeba do školy nebo jinam. Takže nepatrně vyšší spotřeba kompenzuje jinou přednost, daleko více ceněnou.
Ostatní rozumný člověk zná a běžně používá.
Na notebooku je spotreba nizsi...... OMG!!!
Uz jste nekdy videla pradlo vyndane ze susicky? To pak muzete zehlit jeden kapesnik pul hodiny haha - horsi kauf nez susicku neznam.
Zasadne pradlo odstreduji na nejmensi mozne otacky.... protoze kdyz se toci na 1300 tak je ze vseho po 3 vyprani deravej, osoupanej hadr. A hlavne - pokud neodstreduji nemrham cistou vodou do kanalizace, ale necham ji prirozene odparit do vzduchu...