Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku 5 tipů, které vám pomohou při koupi bytu od Nechápavec - "Čtyři měsíce už by vám mohly stačit na...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 11. 8. 2014 7:09

  Nechápavec (neregistrovaný) 2001:67c:1220:----:----:----:----:----

  "Čtyři měsíce už by vám mohly stačit na to, abyste vysledovali, za jaké ceny byty na trhu „visí“ a za jakou cenu po slevě už se rezervují."

  Jak zjistím cenu, za kterou se konkrétní byt rezervoval?

 • 11. 8. 2014 8:31

  gabinak

  Pokud budete sledovat nabídky největších realitních serverů, které sdružují nabídky realitních kanceláří a vyfiltrujete si jen byty, které svými parametry splňují vaše požadavky, můžete si je označit do oblíbených a každá změna se vám potom ohlásí přes mail nebo podobně (záleží na nastavení serveru).

  Pak uvidíte, které byty zde visí dlouho, které se zlevnily (proto radím sledovat delší dobu, ať vidíte ty změny u nabídek) a po jaké slevě jdou do rezervace - tedy projevil o ně někdo zájem..Nejde o to sledovat všechny reality, ale jen svůj zájmový okruh, ať jste v obraze..

  Samozřejmě konečnou kupní cenu neuvidíte, ale zlevnění vysledujete (u nabídek bývá i datum aktualizace a bývá také vyznačena sleva..) případně si všimnete, že vám přišlo oznámení o změně a protože budete koukat jen na své vyfiltrované byty, změny ceny si všimnete...

  Žádný jednoduchý nástroj, který vám hned řekne, že ten a ten byt je levný či naopak drahý, není :) chce to tomu opravdu věnovat nějaký čas, ale nemovitost nekupujete každý den že...:) nebo toho realiťáka, který má ceny v oku a poučí vás rychleji, ale bude to mnohem dražší, než samostudium :)

 • 11. 8. 2014 10:35

  jirta (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Přesně tak, navíc realitky běžně aktualizují datum vložení inzerátu, aby takto nedávali najevo, že nemovitost se prodává už několik měsíců. Takže inzerát vložený v únoru může mít datum vložení 10.8.2014. Běžně to dělají realiťáci na sreality.cz, kde navíc není datum vložení, ale datum aktualizace, takže pokud člověk nesleduje jednu konkrétní nemovitost (nemám ji v záložkách), nelze zjistit, jak dlouho je inzerát zveřejněný.

  Taky pozor, běžně jednu nemovitost prodává více realitek, buď majitel pověří více realitek, nebo se i vzájemně vykrádají. Pak obvykle je nemovitost nabízena za různé ceny, rozdíl může být i stovky tisíc.

 • 11. 8. 2014 14:00

  ja (neregistrovaný) 178.248.252.---

  Někteří aktivní realitníci takto inzerát "aktualizují" každý den, aby při seřazení dle data byl vždy na začátku (ale reálně v něm nic nemění). Ale jejich inteligence obvykle nezasahuje tak daleko, aby změnili i text inzerátu, takže to že je to "ležák" poznáte podle toho, že je aktualizovaný v srpnu 2014 a v textu je třeba "byt bude uvolněn v březnu 2014" ap.

 • 11. 8. 2014 14:58

  Mendrit (neregistrovaný) ---.isp.mcnet.cz

  Někteří na to mají přímo člověka, který to nakliká celé realitce, ale na sreality je celkem drahá inzerce a bez dalšího placení být v horní topce tak stojí alespoň námahu navíc. Při dnešní konkurenci realitek nestačí jen tak čekat na telefonu a toto je navíc legální cesta k lepší propagaci vlastních inzerátů.

 • 11. 8. 2014 17:31

  Intri (neregistrovaný) 62.129.51.---

  Legální možná, morální - sotva, zatajuje se tím stáří inzerátu, což je dosti podstatný údaj. A pakliže je něco morálně špatné, nemůže to být ani lepší propagace. Realitce, která toto dělá, bych se automaticky vyhnul.

 • 12. 8. 2014 10:22

  Milan Novák (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Dělají to skoro všechny, protože na to mají software. A velkou realitku stojí inzerát zlomek toho, co soukromou osobu, takže klidně inzerují i "ukradené" inzeráty, aniž by to majitel věděl.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).