Hlavní navigace

Živnostenská banka má problémy s platebními kartami Visa

Sdílet

Dalibor Z. Chvátal 11. 10. 2007

Držitelé platebních karet Visa vydaných Živnostenskou bankou jsou v této chvíli v nepříjemné situaci. Své platební karty mohou použít pouze pro výběry hotovosti v bankomatech Živnostenské banky, ostatní transakce, tj. platby u obchodníků nebo výběry z jiných bankomatů, nelze provést. Na nepříjemnou situaci upozornil redakci Měšce.cz e-mailem jeho čtenář Lubor a uvedl text zprávy, kterou rozeslala Živnostenská banka svým klientům:

Vazeny kliente, diky chybe na strane Visa neni mozne provadet transakce Visa kartami ZB. Pro vybery hotovosti vyuzijte bankomaty ZB. Za komplikace se omlouvame.

Tomáš Pavlík z tiskového oddělení HVB Bank, se kterou se nyní Živnostenská banka spojuje, redakci Měšce.cz problém s kartami potvrdil, ale důvod potíží neupřesnil. O vyjádření jsme požádali i společnost Visa.

Otázkou je, zda je problém opravdu na straně společnosti Visa nebo pouze na straně Živnostenské banky, platební karty Visa ostatních českých bank fungují bez potíží.

„Na odstranění problému pracují naši specialisté a platit kartami Visa od Živnostenské banky by mělo být možné v řádu několika hodin“, upřesnil redakci serveru Měšec.cz Tomáš Pavlík.

Aktualizováno v 19:38 hodin:

Mluvčí Visa Europe Paul Ravenscroft pro finanční server Měšec.cz potvrdil, že „během dnešního zákazníci Živnostenské banky zaznamenali na krátkou dobu problém s použitím platebních karet. Tento problém byl způsoben technickým výpadkem, který se podařilo okamžitým zákrokem odstranit.“

„Omlouváme se všem držitelům karet Visa, kterých se tato situace dotkla a ujišťujeme, že spolehlivost karet Visa je pro nás prioritou, což dokládá okamžité odstranění tohoto problému“, dodal Paul Ravenscroft.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).