Hlavní navigace

Zaměstnavatelé mohou získat peníze na vzdělávání zaměstnanců

Redakce

Tuzemští zaměstnavatelé mohou v rámci aktivní politiky zaměstnanosti, která je financována z Evropského sociálního fondu (ESF) a z českého státního rozpočtu, žádat o dotaci zaměřenou na vzdělávací aktivity zaměstnanců. V rámci projektu „Vzdělávejte se!“, který má působit protikrizově, mohou žádat o pomoc zaměstnavatelé, jenž se v souvislosti s hospodářskou recesí nacházejí v obtížné ekonomické situaci a nejsou přechodně schopni zaměstnancům přidělovat práci.

Pro projekt je vyčleněna jedna miliarda korun a podnikatelé ji mohou čerpat od 22. července 2009. Ministerstvo práce a sociálních věcí vyhlásilo již druhou fázi projektu, která je zaměřena na ověřování nového nástroje aktivní politiky.

Projekt umožní zaměstnavatelům získat finanční prostředky na vzdělávací aktivity a cestovní náhrady. Zároveň firmy mohou získat peníze na úhradu mzdových nákladů nebo náhrad mezd zaměstnanců, kteří se vzdělávacích kurzů účastní. Příspěvek na mzdy nebo jejich náhradu se odvíjí od toho, zda zaměstnavatel je či není v režimu §209 zákoníku práce.

Našli jste v článku chybu?