Hlavní navigace

Zájezdy first minute kupujte s rozmyslem. Nebo nebudete mít zájezd ani peníze

Sdílet

Nákup tzv. first minute slibuje stejně jako last minute lákavější cenu. Výhodou oproti last minute ale je, že většinou vybíráte z kompletní nabídky. Na druhou stranu kupujete zájezd dlouho dopředu a může se stát, že nebudete moci odcestovat kvůli nepokojům v dané oblasti nebo třeba kvůli neočekávané nemoci. Kvůli stornopoplatkům pak už většinou celou zaplacenou částku zpět neuvidíte.

Pro klidné spaní si stále více lidí sjednává pojištění stornopoplatků. Ani tento krok ale nemusí znamenat, že své peníze dostanete zpět. Jako každé pojištění má i toto své výluky.

Tak například u pojišťovny AXA plnění nedostanete, pokud úraz či nemoc, pro kterou nemůžete odcestovat, nevyžaduje hospitalizaci. Česká pojišťovna zase neplní, pokud zjistí, že pojistník nevykonával výdělečnou činnost nepřetržitě 12 měsíců před sjednáním pojištění. Pokud se před cestou necháte očkovat, což je hlavně u cest do exotických zemí nutností, a z důvodu negativní reakce na očkování nemůžete odcestovat, plnění nečekejte od pojišťovny Allianz, vyjmenoval Jan Votočka, právník časopisu dTest.

Přehled výluk u pojištění stornopoplatků si můžete nechat zaslat z webu dTest na svůj email.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).