WPB Capital: Hledají se klienti s 2,8 miliardami Kč

Vyplácení vkladů za zkrachovalou kampeličku WPB Capital bude probíhat až do října 2017. Zatím své peníze „vyzvedlo“ 4363 klientů, jedná se tak o 97,procentní objem peněz. Vyplácení organizuje a probíhá prostřednictvím Fondu pojištění vkladů. 

Ještě by se však měli klienti přihlásit o přibližně 2,8 miliardy Kč. Je ale otázkou, zdali tak učiní všichni klienti. Například letos v červenci skončila výplata klientů UNIBON, kdy si náhradu vkladu nevyzvedlo 318 klientů, celkový objem náhrad dosáhl 617 000 Kč. 

Největší nápor klientů byl hned v prvním měsíci krachu záložny: Jen během prvního měsíce se o své peníze přihlásilo 3295 věřitelů a jednalo se o zatím nejrychlejší proces výplaty věřitelů v Česku. Postupně začal počet klientů vyzvedávajících si své vklady pomalu klesat. Dnes se průměrně o svůj vklad přihlásí 50 lidí měsíčně. Počet by se ještě mohl zvednout těsně před koncem lhůty pro vyplácení. Nebude to ale nic dramatického. V případě kampeličky UNIBON proběhla poslední výplata náhrady vkladu ve výši 104 tisíc korun dva dny před ukončením výplat náhrad, uvedl advokát Jiří Švihla, likvidátor WPB Capital.

Banky budou hledat způsoby, jak nalákat na hypotéku bez snižování sazeb ČNB: Pozor na zpětné hypotéky, můžete přijít o všechno        
Filip Horák aura:10
8. 9. 2015 18:02 Nový

Může za to ČNB

Záložnu WPB Capital zlikvidovala ČNB na zakázku insolvenčního nájezdníka Pavla Petroviče, kamaráda viceguvernéra ČNB Tomšíka. Ten usiluje již delší dobu o získání zbylého majetku záložny. Petrovič se v těchto dnech snaží insolvencí vydírat například fotbalový klub Slavia Praha, vypadá, že znova úspěšně. Jinak článek je napsán hodně zmatečně... .