Hlavní navigace

WPB Capital: Hledají se klienti s 2,8 miliardami Kč

Sdílet

Arsen Lazarevič 8. 9. 2015

Vyplácení vkladů za zkrachovalou kampeličku WPB Capital bude probíhat až do října 2017. Zatím své peníze „vyzvedlo“ 4363 klientů, jedná se tak o 97,procentní objem peněz. Vyplácení organizuje a probíhá prostřednictvím Fondu pojištění vkladů. 

Ještě by se však měli klienti přihlásit o přibližně 2,8 miliardy Kč. Je ale otázkou, zdali tak učiní všichni klienti. Například letos v červenci skončila výplata klientů UNIBON, kdy si náhradu vkladu nevyzvedlo 318 klientů, celkový objem náhrad dosáhl 617 000 Kč. 

Největší nápor klientů byl hned v prvním měsíci krachu záložny: Jen během prvního měsíce se o své peníze přihlásilo 3295 věřitelů a jednalo se o zatím nejrychlejší proces výplaty věřitelů v Česku. Postupně začal počet klientů vyzvedávajících si své vklady pomalu klesat. Dnes se průměrně o svůj vklad přihlásí 50 lidí měsíčně. Počet by se ještě mohl zvednout těsně před koncem lhůty pro vyplácení. Nebude to ale nic dramatického. V případě kampeličky UNIBON proběhla poslední výplata náhrady vkladu ve výši 104 tisíc korun dva dny před ukončením výplat náhrad, uvedl advokát Jiří Švihla, likvidátor WPB Capital.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 8. 9. 2015 18:02

    Namot

    Záložnu WPB Capital zlikvidovala ČNB na zakázku insolvenčního nájezdníka Pavla Petroviče, kamaráda viceguvernéra ČNB Tomšíka. Ten usiluje již delší dobu o získání zbylého majetku záložny. Petrovič se v těchto dnech snaží insolvencí vydírat například fotbalový klub Slavia Praha, vypadá, že znova úspěšně. Jinak článek je napsán hodně zmatečně... .

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).