Hlavní navigace

Výzvy v rámci Operačního programu průmysl a inovace

Sdílet

Redakce 31. 12. 2007

Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR prostřednictvím agentury CzechInvest vyhlásí 2. ledna 2008 výzvy v rámci Operačního programu průmysl a inovace (OPPI), které jsou určeny zejména pro zájemce z korporátního sektoru. Jde o programy:

ICT a strategické služby – zaměřen na rozvoj informační a znalostní společnosti, a to podporováním nabídky nových ICT produktů a služeb; Školící střediska – poskytuje dotace na výstavbu, rekonstrukci, pořízení či vybavení školicích center nebo školicích místností; Nemovitosti – umožňuje získat finanční podporu na přípravu podnikatelských zón, rekonstrukci staveb a částečně i na výstavbu nájemních objektů v sektoru zpracovatelského průmyslu; Potenciál – zaměřen na posílení výzkumných, vývojových a inovačních kapacit podniků; Inovace – pouze projekty týkající se podávání přihlášek vynálezů a nebo zajištění ochrany průmyslového vlastnictví ve formě patentů, užitných vzorů, průmyslových vzorů a ochranných známek.

Z programů OPPI lze hradit různé typy nákladů, např. pořízení hmotného a nehmotného investičního majetku, rekonstrukce objektů, pořízení technologií, HW a SW, ale také nákup služeb nebo náhrady mezd zaměstnanců.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).