Spočítejte si...

Zavřít

Víc než stočený tachometr řidiče zajímá, zda auto není kradené či v exekuci

Češi se při vybírání ojetého vozu nejvíce zajímají o to, zda vůz není kradený nebo zahrnutý do exekuovaného majetku. Vyplývá to z průzkumu společnosti VinCheck.

Zdá se, že respondenti boj o pravdivý údaj na tachometru trošku vzdali a soustředí se v prvé řadě spíš na to, aby vůz nebyl kradený nebo nebyl v tzv. generálním inhibitoriu, což znamená, že i kdyby za něj zaplatili, smlouva by byla neplatná, protože by bylo auto zahrnuto v exekuovaném majetku. Peníze by pak museli vymáhat po prodejci v exekuci s velice nejistým výsledkem. Více najdete v článku Generální inhibitorium: nemáte dluhy a o majetek stejně přijdete

Za nejdůležitější označili respondenti při nákupu ojetého vozu informace o tom, že :

  • VIN vozidla odpovídá skutečnosti,
  • vozidlo není v zástavě nebo předmětem exekučního řízení,
  • vůz není kradený a není v pátrání Policie ČR nebo okolních států,
  • informace o počtu najetých kilometrů je správná,
  • z jaké země vozidlo pochází.

Zájemci o ojetý vůz by hlavně neměli podceňovat technickou prohlídku vozu profesionálem, který může zjistit například to, zda je VIN kód původní, zda auto nebylo „utopené“, zda výměna součástí nenapovídá o tom, že je bourané a i on ostatně nejlépe odhadne, zda je cena úměrná opotřebení vozu.

Družstvo Artesa zvýšilo úrokové sazby termínovaných vkladů Většina domácností si o dotace na zateplení nepožádá        
hefo
hefo (neregistrovaný) 15.195.185.---
3. 11. 2015 9:27 Nový

To je inac rozumne a logicke

Totiz stav tachometra nie je az tak podstatnym udajom, kedze technicky stav sa moze aj pri rovnakych km podstatne lisit, a realny technicky stav sa zistuje aj tak inymi sposobmi.

Avsak, prist o auto ked je kradnute je omnoho horsie, nez len zistit, ze som si ho nedostatocne (napr. bez mechanika apod.) prehliadol a tak vela zaplatim za opravy.