Hlavní navigace

Včera padaly na burze magické hranice

Sdílet

Jiří Hovorka 5. 1. 2011

Pražská burza i nadále roste a včera index PX posílil o dalších 0,83 % a zavřel na 1253,70.  Jednoznačným tahounem byla opět těžařská společnost NWR, která překročila hranici 300 korun (za posledních 5 týdnů tak přidala přes 40 %). Akciím NWR paradoxně pomáhají katastrofické zprávy o záplavách v Austrálii. Včera zavřela s růstem o 5 % na 301 korunách.

Burzu včera nahoru táhly také akcie ČEZ. Energetický gigant včera prodal svůj podíl v jaderné elektrárně Cerna Voda v Rumunsku a tato očekávaná zpráva investory povzbudila. ČEZ tak převádí v praxi slova o tom, že se hodlá soustředit především na investice v tuzemsku, a v zahraničí chce rozvíjet současná aktiva. Akcie ČEZ tak včera překonala hranici 800 korun a zavřela s růstem přes 2 % na 819 korunách.

Třetí stupínek včera obsadila akcie Erste Bank, která také překonala psychologickou hranici, tentokrát 900 korun. Ta zaznamenala nárůst o necelé procento a zavřela na 901 korunách.

Zdali investoři ztratí zábrany a bude i u KB pokořena hranice 5000 CZK?, uzavírá řečnickou otázkou Michala Povolná ze společnosti Cyrrus.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).