Hlavní navigace

Turistů jezdí do ČR stále méně, jejich úbytek ale zpomaluje

Sdílet

Gabriela Hájková 19. 11. 2009

Podle Českého statistického úřadu přijelo do ČR o prázdninách a během září stále méně turistů než minulý rok, úbytek jejich počtu už ale není tak výrazný jako v prvních dvou kvartálech letošního roku. Ve třetím čtvrtletí poklesl počet přenocování hostů v tuzemských ubytovacích zařízeních meziročně o 2 %, počet hostů v hotelech a penzionech klesl o 1,7 %. V minulých dvou čtvrtletích se ale propady návštěv turistů pohybovaly v řádech desítek procent. Česká republika se tak dostala v tomto krizovém roce ohledně poklesů pod průměr celé Evropy, uvedl Tomio Okamura, mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur.

Samotní Češi naopak začali po ČR cestovat více. Přispělo k tomu snížení cen ubytování zejména v Praze a také fakt, že letos Češi zůstávali na prázdniny ve větší míře na území republiky a do zahraničí nevycestovali.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 19. 11. 2009 15:15

    anonymní
    Nedivme se, když zahraniční turisté jsou informováni o našich taxících, směnárnách, že zpátky se nemusí vracet svým autem, ale vlakem nebo busem ...Kromě toho ceny některého zboží a služeb jsou silnou kávou i pro občany s 5x vyšší kupní silou.
    Kvete stravovací turistika v pohraničí, kdy německý nezaměstnaný je se svou podporou v ČR králem hospod, a sockovým rodinám se vyplatí k nám zajet za pořádným a chutným gáblíkem, na rozdíl od jejich humusáckých eintopfů. I kadeřník nebo oprava auta je tady vyjde levněji, ale jedná se stále o pohraniční styk, z Mnichova se sem nikdo naondulovat nepřijede.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).