Hlavní navigace

Společnost RM-Systém hospodařila se ztrátou

Redakce

Společnost RM-Systém vykázala v loňském roce ztrátu ve výši zhruba půl milionu korun. V předchozích pěti letech hospodařila společnost se ziskem, ten předloňský dosáhl výše asi 1,5 milionu korun. Vyplývá to z výroční zprávy RM-Systému.

Provozní ztráta společnosti se loni více než zdvojnásobila z 5,364 milionu korun v roce 2007 na 12,154 milionu. Celkové tržby se meziročně snížily na 30,399 milionu korun z 51,156 milionu v předloňském roce.

Výsledky za první čtvrtletí letošního roku jsou v souladu s loňskými výsledky hospodaření a žádnému zlepšení nenasvědčují. Společnost dosáhla v prvním čtvrtletí provozní ztráty 4,786 milionu korun (asi 39 procent celkové loňské ztráty) a celkově hospodařila se ztrátou 4,878 milionu korun. Tržby dosáhly 7,874 milionu korun, tedy asi 26 procent tržeb za celý loňský rok.

K 10. prosinci 2008 společnost změnila název na RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů, a.s. a předmět činnosti na Organizování regulovaného trhu, Provozování vypořádacího systému a Organizačnía metodické zabezpečení vzdělávacích akcí. Dále ke stejnému datu došlo k navýšení základního kapitálu z 15 mil. Kč na 30 mil. Kč upsáním 1500 ks. akcií.

RM-SYSTÉM je součástí finanční skupiny Fio a na celkových burzovních objemech obchodů v tuzemsku se podílí asi dvěma procenty. Společnost obchoduje od roku 1993.

Našli jste v článku chybu?
  • 26. 5. 2009 1:03

    bez přezdívky
    Ať se nediví, když s nimi nejde obchodovat intradenně kvůli výši poplatků a spreadu. Jediná strategie, z kterou jde na RMS spekulovat je nakoupit a držet měsíce, či roky.

    Mají teď RT 0,6 procenta, pokud se nepletu, s tím se intradenně vážně obchodovat nedá, když jsem jim o tom psal, tak mi odpověděli, že jsou stále nejlevnější na trhu, na to jim ale kašlu, s takovou provizí a spreadem 1 procento člověk prostě intradenně obchodovat nemůže (aby byl v zisku), a tak ani pak nemají peníze...