Přídavek na dítě od 1. ledna

Dostali jste domů vyrozumění ze sociálního odboru úřadu práce, že již nemáte nárok na přídavek na dítě? Ne? Tak buď ještě přijde, nebo patříte k rodinám, kterým nárok na něj nezanikl.

Přijetím zákona č. 261/2007 o stabilizaci veřejných rozpočtů, dochází od 1. ledna 2008 ke změnám dávek poskytovaných podle zákona č. 117/1995 Sb., o státní sociální podpoře, ve znění pozdějších předpisů. Nárok na přídavek na dítě od 1. ledna 2008 má nezaopatřené dítě do 26 let, které žije v rodině s rozhodným příjmem nižším než je 2,4násobek životního minima rodiny. Přídavek na dítě doposud dostávaly rodiny s příjmem až do výše 4násobku životního minima. Nárok na něj tak už nebude mít 90 % rodin, ale mnohem méně.

Pro výpočet dávky se posuzuje příjem za předchozí kalendářní rok; do příjmu se nezapočítává výživné, které v rozhodném období platila osoba dítěti, se kterým je pro účely této dávky společně posuzovanou. Přídavek je vyplácen ve třech výších podle věku dítěte: do 6 let činí 500 Kč, od 6 do 15 let 610 Kč, od 15 do 26 let je to 700 Kč.

Průvodce změnami sociálních dávek, příspěvků a podpor Vyšší sazba DPH přispěje do státního rozpočtu 26,5 miliardami        
romana210
romana210 (neregistrovaný)
12. 12. 2007 12:59 Nový

přídavek

celé vlákno
jsme typicka rodina 2 děti jana MD v roce 2006 jsem měla 3600 kč MD manžel 16000Kč nejnižší přidavky,. vratili nam 16000kč na společném zdaněni manželu diky kteremu prijdeme o přidavky ktere by činili 13200kč je to nehoraznost manžel kvuli par korunam děla nočni přesčasy. CO mužou seberou ,ale te nejnižši vrstvě chtěji plati za děti už i v porodnici tak mohli nechat tu hranici co byla a až budou počitat přidavky za rok 2007 tak o ně přijde dalši čast maminek když zdvihli mateřskou v tom roce mame se na co těšit s pozdravem znechucena ROMANA
zabza
zabza (neregistrovaný)
12. 12. 2007 13:30 Nový

Re: přídavek

celé vlákno
Nezapomente na to do pristich voleb! :-)
uživatel si přál zůstat v anonymitě
12. 12. 2007 16:04 Nový

Re: přídavek

celé vlákno
Nejlepší je, že ŽM je stanoveno dle nákladů v dávno minulém období, ale nyní jsou ceny někde úplně jinde. A vládě se samozřejmě jen tak upravovat životní minimum chtít nebude, neboť by to pro ni znamenalo vyšší výdaje a pak by možná musela přiznat i vyšší inflaci, než jaká je ve skutečnosti uváděna. Což by oddálilo přijetí € do nekonečna. Tak aspoň zbyde více pro papaláše a na medvěda.
Po přijetí eura aspoň budeme moci lépe srovnat evropské ceny (které budou prakticky stejné u nás i jinde) s platy (které asi budou podstatně rozdílné).
Pokud se oháníme vším možným z Evropy, že se také neoháníme např. výší a délkou nemocenské nebo dětskými přídavky v Unii!? Ty jsou většinou bez estébácko-Vodičkovského prověřování kolik kdo z dospělých bere, neboť jsou dávkou dítěti.
Zvěrstvem je, když kvůli pár korunám přelezete hranici ŽM, o přídavky na dítě přijdete a v konečné fázi tak máte celkový příjem v rodině nižší, než kdybyste si vydělali méně a k tomu brali přídavky.

Opravdu je nutné nezapomenout do příštích voleb, jak ODS chápe lidská práva ...
O NÁS BEZ NÁS
PS: doporučoval bych papalášům, kteří hranici ŽM nebo minimální mzdy stanovují, aby si za to zkusili rok žít. A bez komunistických výhod, které 18 let po převratu s chutí využívají ještě ve větší míře, než mívali komunisté.
Unz
Unz (neregistrovaný)
22. 12. 2007 17:30 Nový

Re: přídavek

celé vlákno
Odkdy je přídavek na dítě součástí lidských práv? To jste vážený pane tak zpracován socialistickými "výdobytky", že ztrácíte kontakt s realitou globálního světa? Nazývat nastavení ŽM zvěrstvem si může dovolit jen člověk, který nevidí, dál než za hranice Evropy. Pro Vaší informaci drahý pane, v Africe umírají lidé hlady a na nákazy, které v Evropě známe už jen z knížek. Na Kavkaze a leckde jinde probíhají etnické čistky - to jsou zvěrstva. A nikoliv to, že nedostanete od státu pár korun na víc. Prosím Vás, srovnejte si Vaše hodnotová měřítka, neboť jsou notně vychýlena.
uživatel si přál zůstat v anonymitě
3. 2. 2008 22:09 Nový

Re: přídavek

celé vlákno
jsem z toho taky pěkně znechucený , ti čuráci, co si říkají zákonodárci jsou jenom hovada, které nemají s lidkostí nic společného apatřilo by je nechat za taové peníze žít déle, než jeden rok.Omluva za výraz, ale jinak to prostě říct nejde.