Hlavní navigace

Přídavek na dítě od 1. ledna

Sdílet

Redakce

Dostali jste domů vyrozumění ze sociálního odboru úřadu práce, že již nemáte nárok na přídavek na dítě? Ne? Tak buď ještě přijde, nebo patříte k rodinám, kterým nárok na něj nezanikl.

Přijetím zákona č. 261/2007 o stabilizaci veřejných rozpočtů, dochází od 1. ledna 2008 ke změnám dávek poskytovaných podle zákona č. 117/1995 Sb., o státní sociální podpoře, ve znění pozdějších předpisů. Nárok na přídavek na dítě od 1. ledna 2008 má nezaopatřené dítě do 26 let, které žije v rodině s rozhodným příjmem nižším než je 2,4násobek životního minima rodiny. Přídavek na dítě doposud dostávaly rodiny s příjmem až do výše 4násobku životního minima. Nárok na něj tak už nebude mít 90 % rodin, ale mnohem méně.

Pro výpočet dávky se posuzuje příjem za předchozí kalendářní rok; do příjmu se nezapočítává výživné, které v rozhodném období platila osoba dítěti, se kterým je pro účely této dávky společně posuzovanou. Přídavek je vyplácen ve třech výších podle věku dítěte: do 6 let činí 500 Kč, od 6 do 15 let 610 Kč, od 15 do 26 let je to 700 Kč.

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).