Češi začínají přemýšlet o obchodování s akciemi

Povědomí o možnostech obchodování s akciemi se pomalu rozšiřuje. Podle agentury Mediaresearch, a.s. je typickým českým investorem muž, který patří ke střední či starší generaci. Jeho vzdělání je minimálně středoškolské, ale většinou vysokoškolské. Nejvýznamnější společností, která zprostředkovává investování, je RM-SYSTÉM. Za ním následuje Fio a BrokerJet. RM-SYSTÉM má významné postavení díky své dlouholeté praxi a orientaci na drobné investory. V poslední době se také zaměřil na zjednodušení operací a prodloužení doby obchodování.

Lidé mají o investování očividný zájem. Podle průzkumu se valná část respondentů chce zabývat investováním. Překážkami je hlavně nedostatek finančních prostředků. Dále nedostatek informací, nedostatek kontaktů a neporozumění systému obchodování. Poslední tři překážky se dají odstranit a společnostem se tak otevírají nečekané možnosti v získávání nových klientů.

Zdroj: Tisková zpráva Mediaresearch, a.s.

Finančního poradce má 32 % čtenářů Měšce ING zrychlí přístup k penězům        
 Milan
Milan (neregistrovaný)
3. 5. 2007 13:56 Nový

krach je za dveřmi

celé vlákno
Jamilek čecháčci začínají přemýšlet o obchodování s akciemi, tak je krach za dveřmi!
uživatel si přál zůstat v anonymitě
3. 5. 2007 20:33 Nový

Re: krach je za dveřmi

celé vlákno
no je to mozne, pokud se bude jedtan jen o vesničany
uživatel si přál zůstat v anonymitě
4. 5. 2007 6:54 Nový

Opravdu pozoruhodné zjištění

celé vlákno
Hlavním důvodem proč nemohou lidé investovat je to že na to nemají peníze. Tuto překážku asi tyto investiční společnosti nezmění.

Horší překážka, je to, že na trhu akcií se dá vydělat i prodělat. A většina lidí prodělává. Což těmto finančním společnostem, které zprostředkovávají prodej na burze zase tak vadit nemusí, protože jsou placeny za za pokyny k nákupu a prodeji. Čím častěji tím líp. A mastné poplatky, takže se nedá vydělat na menších pohybech kurzů. Co třeba začít u nich ??
uživatel si přál zůstat v anonymitě
4. 5. 2007 8:04 Nový

Re: Opravdu pozoruhodné zjištění

celé vlákno
Ano, ono se to kecá: penzijně si spořte, investujte do fondů, akcií i nemovitostí, stavebně si spořte, plaťte si u lékaře, investujte do vzdělání - plaťte západní ceny, ale berte socialistické almužny.

Vtip:
americký prezident: náš člověk si vydělá 7000 dolarů, utratí 4000 a co dělá s těmi 3000, je mi jedno. Pak je něco mezi tím a pak český prezident: náš člověk si vydělá 10000 měsíčně, měsíční náklady má 15000 a kde vezme těch 5000, je mi taky jedno.

Jedná se o NESOULAD mezi příjmy a výdaji ...