Hlavní navigace

Češi začínají přemýšlet o obchodování s akciemi

Sdílet

Povědomí o možnostech obchodování s akciemi se pomalu rozšiřuje. Podle agentury Mediaresearch, a.s. je typickým českým investorem muž, který patří ke střední či starší generaci. Jeho vzdělání je minimálně středoškolské, ale většinou vysokoškolské. Nejvýznamnější společností, která zprostředkovává investování, je RM-SYSTÉM. Za ním následuje Fio a BrokerJet. RM-SYSTÉM má významné postavení díky své dlouholeté praxi a orientaci na drobné investory. V poslední době se také zaměřil na zjednodušení operací a prodloužení doby obchodování.

Lidé mají o investování očividný zájem. Podle průzkumu se valná část respondentů chce zabývat investováním. Překážkami je hlavně nedostatek finančních prostředků. Dále nedostatek informací, nedostatek kontaktů a neporozumění systému obchodování. Poslední tři překážky se dají odstranit a společnostem se tak otevírají nečekané možnosti v získávání nových klientů.

Zdroj: Tisková zpráva Mediaresearch, a.s.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 3. 5. 2007 13:56

  Milan (neregistrovaný)
  Jamilek čecháčci začínají přemýšlet o obchodování s akciemi, tak je krach za dveřmi!
 • 4. 5. 2007 6:54

  anonymní
  Hlavním důvodem proč nemohou lidé investovat je to že na to nemají peníze. Tuto překážku asi tyto investiční společnosti nezmění.

  Horší překážka, je to, že na trhu akcií se dá vydělat i prodělat. A většina lidí prodělává. Což těmto finančním společnostem, které zprostředkovávají prodej na burze zase tak vadit nemusí, protože jsou placeny za za pokyny k nákupu a prodeji. Čím častěji tím líp. A mastné poplatky, takže se nedá vydělat na menších pohybech kurzů. Co třeba začít u nich ??
 • 4. 5. 2007 8:04

  anonymní
  Ano, ono se to kecá: penzijně si spořte, investujte do fondů, akcií i nemovitostí, stavebně si spořte, plaťte si u lékaře, investujte do vzdělání - plaťte západní ceny, ale berte socialistické almužny.

  Vtip:
  americký prezident: náš člověk si vydělá 7000 dolarů, utratí 4000 a co dělá s těmi 3000, je mi jedno. Pak je něco mezi tím a pak český prezident: náš člověk si vydělá 10000 měsíčně, měsíční náklady má 15000 a kde vezme těch 5000, je mi taky jedno.

  Jedná se o NESOULAD mezi příjmy a výdaji ...
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).