Porodné nebude jen pro nejchudší

Do životního minima se při výpočtu porodného bude započítávat i právě narozené dítě. Zjistil to server Aktuálně.cz, který také vypočítal, že rodina (týká se i partnerských vztahů) s prvním narozeným dítětem bude mít nárok na porodné ve výši 13 000 korun v případě, že její průměrný čistý příjem za poslední čtvrtletí před porodem nepřesáhne 16 992 korun.

Podle původních interpretací se přitom narozené dítě do výše životního minima nezapočítávalo a hranice čistého příjmu pro získání porodného se tak často interpretovala (úředníky i médii vč. našeho) ve výši 13 192 korun.

Doplňme, že v případě vícerčat se životní minimum zvedá s každým narozeným dítětem a zvedá se také výše porodného na 19 500 korun.

Zatímco nyní nárok na porodné vzniká s každým dítětem a bez omezení výše příjmu, od roku 2011 na něj budou mít nárok jen rodiny s příjmem nepřesahujícím hranici 2,4násobku životního minima. Zároveň se bude týkat jen prvně narozených dětí.

Komerční banka by mohla doplatit na zdanění francouzské mateřské společnosti Žebříček úvěrů varuje, kde si raději nepůjčovat        
Hmm
Hmm (neregistrovaný) 57.66.171.---
14. 12. 2010 16:30 Nový

Logyka

Čím nižší prospěšnost pro společnost, tím větší motivace k rozmnožování