Hlavní navigace

Platby mobilem čekají zlaté časy

Sdílet

Arsen Lazarevič 1. 6. 2012

Podle Jana Kroba, manažera z KPMG, by měly platby prostřednictvím mobilního telefonů vzrůst do roku 2015 až 15krát. Poroste také počet terminá­lu umožnující bezkontaktní platby: V sou­časnosti podporuje bezkontaktní platby celosvětově jen asi 10 procent terminálů, jejich počet ale poroste úměrně s rozšířením bezkontaktních platebních karet a telefonů s technologií NFC (Near Field Communication), před­pokládá Jan Krob.

Podle něj se bude jednat o velkou příležitost pro podnikatelské subjekty: Hnacím motorem růstu bude především zvýšená potřeba komfortu, další rozšíření smartphonů a větší uplatnění nových aplikací a prodejních míst typu App Store nebo Google Play. Jde o lukrativní příležitost nejen pro mobilní operátory a banky, ale i pro výrobce přístrojů a dodavatele operačních systémů, uvádí  Krob­. 

Klíčová bude pro mobilní platby jejich ekonomičnost a především bezpečnost. To dokládá i studie z roku 2011 s názvem „KPMG Mobile Payments Outlook“, kde je pro 71 procent společností největší výzvou bezpečnost mobilních plateb. Čím více se budou mobilní platby využívat, tím totiž také roste riziko podvodů. Čtete více: Platební karty už nefrčí. Hitem jsou platby mobilem

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).