Hlavní navigace

PetExpert rozšiřuje pojištění psů a koček. Mláďata mají pojištění na 10 týdnů bezplatně

Sdílet

loňské aktualitě jsme vás informovali o tom, že ČSOB Pojišťovna participuje na novém pojištění psů a koček PetExpert. Pojišťovna tehdy ve spolupráci s PetExpert spustila zdravotní a úrazové pojištění psů a koček.

Po roce se pojištění dočkalo rozšíření. PetExpert nově nabízí také pojištění štěňat a koťat pro chovatele, a to pod názvem PetExpert Chovatel. Program je určený pro oficiální registrované chovy psů a koček a je zameřen na odcházející štěňata a koťata z chovů k novým majitelům. Chovatelé psů musí být registrovaní u Českomoravské kynologické unie a chovatelé koček u Sdružení chovatelů koček v České republice.

Vstupní věk štěňat a koťat je od 50. dne věku, ale přihlásit štěně nebo kotě do pojištění je možné okamžitě po jejich narození. Pojištění kryje případné zdravotní problémy či úrazy, které nastanou po předání štěněte nebo kotěte novému majiteli. Chovatel nic neplatí, jen zaregistruje zvíře v on-line aplikaci a vyplní registrační údaje. Po předání zvířete aktivuje bezplatné zdravotní a úrazové pojištění na 10 týdnů. Snižujeme riziko, že v případě potíží se zdravím štěněte nebo kotěte jeho nový majitel nebude mít dostatek finančních prostředků, aby jim poskytl kvalitní veterinární péči a že chovateli zvíře i se starostmi vrátí, říká Derek Cummins, spoluautor pojištění PetExpert. Limit pro případ úrazu či nemoci je 25 000 Kč.

Po dobu 10 týdnů tedy úrazové a zdravotní pojištění zvířete hradí PetExpert. Následně se nový majitel může rozhodnout, že v pojištění pokračovat nebude a ukončit ho. Pokud bude pokračovat v pojištění alespoň jeden rok v úrovni START a vyšší a pojistné bude uhrazeno ročně, dostane za každé takové zvíře chovná fena či kočka 10% slevu na pojištění.

Z pojištění nejsou kryty náklady za ošetření a léčbu, která souvisí s rozmnožováním, březostí, porodem a umělým oplodněním.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).