Hlavní navigace

Ovládat účet přes chytrý telefon? Postupně se dočkáte

Sdílet

Gabriela Hájková 29. 9. 2011

Banky chtějí jít s dobou a tak chystají obsluhu svých účtů přes aplikace chytrých telefonů. V současnosti tuto službu nabízí například Fio Bank (iPhone a Android) a Equa Bank (iPhone a Android obojí by mělo být funkční zhruba do měsíce). Ostatní banky nabízejí aplikaci s omezenými funkcemi nebo je připravují. Informaci přinesla ČTK. 

Aplikaci pro chytré telefony vlastní i Komerční banka, ale zatím bez možnosti obsluhovat s ní účet. Zatím slouží pouze pro přehled o bankomatech a pobočkách. Již na podzim rozšíříme novou Mobilní banku 2 o první aktivní aplikace, jako jsou kalkulačky hypotečních a spotřebitelských úvěrů. V první polovině roku 2012 pak začnou v Mobilní bance 2 fungovat další aktivní operace, jako je přehled zůstatků a transakční historie, bankovní převody a další, uvedl vedoucí přímého bankovnictví Komerční banky Mojmír Prokop.

Aplikaci připravuje také ČSOB a UniCredit Bank, o jejím vytvoření uvažuje i LBBW Bank. 

Česká spořitelna nabízí klientům aplikaci „Spořitelna“, přes kterou najdou nejbližší pobočku či bankomat České spořitelny. Aplikace nabízí i investiční doporučení pro akciové trhy, prognózy nebo aktuality z banky. V oblasti přímého bankovnictví neustále pracujeme na inovacích, o připravovaných novinkách však s ohledem na konkurenci informujeme až ve chvíli, kdy je to aktuální, řekla ČTK Klára Pačesová z tiskového oddělení.

V říjnu spustí mobilní verzi internetového bankovnictví také GE Money Bank. K dispozici bude  vyhledávání poboček a bankomatů. Do konce roku připravujeme aplikace pro iOS a Android, které budou k dispozici v App Store a na Android Market. Část obsahu bude také dostupná i bez připojení na internet, například rady a kontakty pro nouzové situace jako je ztráta platební karty, informoval mluvčí Pavel Zúbek.

Zuno Bank na speciálních aplikacích pro chytré telefony netrvá. Poskytujeme mobile banking všem, tedy i těm s ‚obyčejným‘ mobilem. V mobile bankingu od ZUNO klient snadno zkontroluje zůstatky na účtech, pošle domácí platbu, najde kontakty na ZUNO nebo si třeba otevře vklad, uvedla mluvčí banky Pavla Renčínová.


Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).