Hlavní navigace

Novým finančním arbitrem je žena

Sdílet

Jiří Hovorka 2. 12. 2011

Novým Finančním arbitrem České republiky byla jmenována Monika Strejcová. Ta ve funkci nahradí svého předchůdce Františka Klufu, který se v říjnu stal ředitelem pro strategii v Poštovní spořitelně.

Oficiální medailonek Moniku Strejcovou představuje takto: Patří mezi přední české odborníky na finanční právo, zejména v oblasti regulace a dohledu finančního trhu. Monika Strejcová vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy. Do svého jmenování pracovala jako ředitelka odboru Státní kontroly a dozoru nad finančním trhem na ministerstvu financí. Dříve vykonávala funkci ředitelky odboru sankčních řízení Komise pro cenné papíry, dále ředitelky odboru sankčních řízení v České národní bance a také pracovala ve velké české advokátní kanceláři.

Hlavním posláním finančního arbitra je zajištění rychlého, bezplatného a efektivního vyřizování sporů klientů s finančními institucemi mimosoudní cestou. Neplatí přitom, že sjednání rozhodčí smlouvy vylučuje pravomoc finančního arbitra.


Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 3. 12. 2011 22:04

    kwinna (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

    Ten nadpis je fakt skvělý! Moc ráda bych se dožila dne, kdy se bude psát, že např. guvernérkou národní banky se stal muž!!! Ať žije rovný přístup!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).