Chci zrušit střídání letního a zimního času, protože my, co nám začíná pracovní doba v 6,00 máme problém se změnou ze zimního času na letní. Od půlky března chodíme ráno do práce za světla a se změnou na letní čas, chodíme do práce za tmy, velmi těžko se s tím srovnávám, přechod z letního na zimní čas vítám s nadšením, protože to žádné problémy nepřináší. Chápu, že když má někdo začátek pracovní doby v 9,00 hodin, nemůže zaznamenat žádné negativní účinky změny času na organismus. Když bych připustila, že by mohlo být střídání času zachováno, doporučila bych, aby letní čas nezačínal poslední víkend v březnu, ale až poslední víkend v dubnu, kdy se už dříve rozednívá.
Letní/zimní čas je irelevantní. Hodiny si lidi sestrojili, aby měli nějaký pevný bod v čase. Stavěli sluneční hodiny. Orientovali se podle slunce. A nějaký koumák začal přemýšlet nad tím, jak poručit slunci, větru, dešti a přišel na to, že se nechá hýbat ručičkama hodin i jinak, než že by měřili čas. Změnou času se bioryzmus nezmění. Kdo chce mít dělší den, ať si přivstane. Pokud firmy uznají, že začnou pracovat dřív, proč ne. Ale měnit kvůli rozmarům ukazování času?
Jsem pro zrušení střídání času.Každý orgán v těle má svou přirozenou hodinu v základním čase!
Toto sdílí se mnou čtyřčlená rodina a mnoho dalších přátel a kamarádů.Mohu-li jedním příspěvkem hlasovat i za ostatní,tak
rodina jsme 4 a přátelé a kamarádi jsou - 45.
Děkuji za pochopení a snad i pochopení zdravého rozumu všech,kteří smýšlejí stejně,a to i na základě lékařských doporučení.
S pozdravemDaniela Deylová st.
Střídání letního a zimního času je velmi praktické. V létě je například světlo až do pozdních hodin atd. Myslím si, že jedna ubraná hodina ročně nikoho nezabije. Je to přirozený koloběh. Toto ovšem nejsou priority které by se měly řešit. Myslím, že jsou i důležitější věci na práci, než se dohadovat o střídání času v Evropě.