Hlavní navigace

MONETA spustí od neděle okamžité platby

Sdílet

MONETA Money Bank zpřístupní svým klientům možnost odesílat a přijímat okamžité platby. Pokud patříte mezi klienty banky, bude vám tato služba dostupná od 1. prosince 2019.

Od 25. listopadu měla banka tuto službu v pilotním režimu a pouze pro příchozí transakce. Nově bude služba pro všechny, v ostrém režimu a dostupná pro odesílání i přijímání plateb.

Maximální limit pro okamžité platby je Českou národní bankou nastaven na 400 000 Kč, což je také částka, kterou u okamžitých plateb povolí MONETA.

Systém okamžitých plateb funguje na principu, kdy jsou peníze z jednoho účtu na druhý převedeny okamžitě, a to z jedné banky do druhé v režimu 24/7. Aby ale proces fungoval, musí i banka odesílatele umět okamžité platby. Ty aktuálně umí ještě Air BankBanka CREDITASČeská spořitelna, Komerční bankaRaiffeisenbank.

Systém takzvané okamžité úhrady bude funkční jak ve Smart Bance, tak v prostředí internetového bankovnictví. Výjimku zatím z technických důvodů představují bankomaty, u kterých bude systém okamžitých plateb zatím fungovat ve všední dny v časovém rozpětí mezi druhou hodinou ranní a osmou večerní.  Pracujeme ale na tom, abychom v brzké budoucnosti zajistili i u bankomatů provoz okamžitých úhrad v režimu 24/7, říká Zuzana Filipová, tisková mluvčí MONETA Money Bank.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).