Hlavní navigace

Mladá generace nakupuje na základě recenzí a hodnocení na sociálních sítích

Sdílet

Mladá generace se při nakupování přes internet řídí uživatelskými recenzemi, ale i hodnocením na sociálních sítích. Vyplynulo to z průzkumu Asociace pro elektronickou komerci (APEK). Při výběru e-shopu zohledňuje uživatelské recenze 43 % nakupujících ve věku do 24 let. U osob ve věku 35 – 44 let je to 34 %. U osob nad 55 let ovlivňuje uživatelská recenze nákup pouze ve 26 % případů.

Mladí zákazníci se chovají v e-shopech jinak. Vybírají si zboží a obchody primárně na základě hodnocení na sociálních sítích, nákupní proces je pro ně potřeba mít co nejsnadnější a nejrychlejší. E-shopy se musí snažit zbavit jakýchkoli bariér – například povinná registrace odradí od nákupu 24 % spotřebitelů v kategorii do 24 let, říká Jan Vetyška, výkonný ředitel APEK .

Starší zákazníci zase naopak dají více na newslettery a jiné tradiční kanály. Na newslettery reaguje podle průzkumu 37 % nakupujících ve věku mezi 35 a 44 lety. Pro nakupující ve věku 15 – 24 let představuje newsletter motivaci k nákupu pouze ve 20 % případů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).