Ministr Drábek chce urychlit růst důchodů

Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek má v plánu urychlit růst důchodů. K opatření chce přikročit protože plánované zvýšení DPH se výrazně odrazí právě na peněženkách penzistů. Od roku 2012 tak Drábek nebude prosazovat pomalejší růst důchodů. Píšou to dnešní Hospodářské noviny.

Ještě v červenci přitom zdůrazňoval, že důchody by vláda měla od roku 2012 zvyšovat jen podle tempa růstu cen bez ohledu na růst reálných platů. Současný růst penzí je podle něj pro rozpočet vzhledem ke zvyšujícímu se počtu lidí důchodového věku neudržitelný. Podle Hospodářských novin by při zavedení opatření v příštím roce stát nepřilepšil penzistům o 371 Kč ale jen o 223 Kč.

Ministerstvo pomohlo akciím ČEZ, nechce více zpoplatnit povolenky Rozhodnuto: Prezident podepsal omezení státní podpory u stavebka        
mirek
mirek (neregistrovaný) 77.48.231.---
27. 11. 2010 17:09 Nový

Re: Ministr Drábek chce urychlit růst důchodů

celé vlákno

To je zajímavý,tak napřed posudkáři okradou invalidy a pak se bude jinde přidávat,ne že bych jim to nepřál,ale co ti ostatní?!

Stano
Stano (neregistrovaný) 88.103.43.---
27. 2. 2011 13:48 Nový

Re: Ministr Drábek chce urychlit růst důchodů

celé vlákno

Je to jednoduchý.
Udělali nové tabulky pro spřísnění přiznávání invalidních dúchodů, tam uznávají jen jednu nemoc a na všechny ostatní nemoce kterými invalida trpí (i když jsou stejně vážné a má jich třeba dalších pět) přidají 10%. Takže na potřebných 70% pro invalidní důchod 3.stupně - plný - se prakticky nedostanete.
Ani se příliš netají tím že chtějí ušetřit.
No a když klesnete na částečný důchod s příjmem třeba 6.000,-kč a přitom jen doplatky na léky máte 1000-1500,-kč tak je jasný že to je Váš konec.Na některý
léky prostě nemáte.
A jak to s Vámi pak dopadne když nebudete brát potřebné léky, nemusím snad ani říkat.
Brát peníze Invalidům - to už se snad ani nedá víc klesnout.
Jen doufám že existuje nějaká boží spravedlnost a ta všechny co se na téhle špíně podíleli spravedlivě potrestá.