Maďarsko míří ke krachu

Jen za pouhé první tři měsíce Maďarsko vyčerpalo 90 %  z plánovaného deficitu pro celý letošní rok. Ministerstvo financí nahlásilo deficit ve výši 230,9 miliard forintů (19,2 miliardy korun), což odpovídá 89,8 % celoročního výdajového plánu. 

Maďarská vláda chce získat peníze ze speciální daně pro banky. I tak se nejspíše nepodaří zachovat rozpočtový deficit dle plánu a Maďarsko bude nuceno přijmout další půjčku od MMF. 

Maďaři také nejhůře hodnotí svojí ekonomickou situaci. Čtete také: 73 % Čechů si myslí, že se ekonomická situace zhorší

Kterým leteckým společnostem se raději vyhnout? Ceny benzínu rostou na nová maxima        
Pardál II.
Pardál II. (neregistrovaný) ---.client.ufon.cz
6. 4. 2012 12:49 Nový

Cože?

Jak je to možné?Vžyd kořínky kapitalismu v Madarsku už byly zasety mnohem a mnohem dříve než v ČSFR.To mě hlava nebere kde soudruzi v tak dokonalém tržním systému asi pořád dělají chybu?

Jerry001
Jerry001 (neregistrovaný) ---.hhnet.cz
6. 4. 2012 14:41 Nový

pane redaktor to pisete umyslne nebo ste tak hloupy?

celé vlákno

To ze si tu hrajete s procenty je hezka vec, ale dulezite je z ceho se procenta pocitaji. Deficit Madarska za 3 mesice je neco pres 20 mld. Kc coz je naprosty prd, kdyby si madarsko dalo plan ze za rok bude v deficitu 10 mld rok tak tu muzete hrozit za uz prekrocilo 200 % planovaneho rozpoctu a bude to vypadat jeste hruzostrasneji ... podle me ste bud nekompetentni a nebo mate rozkaz ohramovoat nesmyslnymi titulky

arsen.lazarevic aura:96
7. 4. 2012 18:11 Nový

Re: pane redaktor to pisete umyslne nebo ste tak hloupy?

celé vlákno

Neschopnost půjčovat si peníze na trzích (a jít za MMF) lze označit jako bankrot, protože investoři neoznačují danou zemi jako solventní. Titulek je tak správně. Pokud si někdo vytyčí plán dosáhnout téměř 3 % deficitu HDP a dosáhne ho jen za první měsíce, je to velice špatný signál.