Hlavní navigace

Lidé ve velkém kupují byty. Nechtějí platit vyšší daň z nemovitosti

Sdílet

Arsen Lazarevič 6. 11. 2012

Na konci roku 2011 nastalo doslova nemovitostní šílenství. Hrozba zvýšení daně z přidané hodnoty z 10 na 14 % bodů rozpohybovala trh s novostavbami. Nyní se zdá, že se situace v menší míře znovu opakuje a to téměř u všech nemovitostí. Důvodem je tentokrát zvýšení daně z převodů nemovitostí v příštím roce z 3 na 4 %.

V současné době evidujeme rekordní meziměsíční nárůst prodejů nemovitostí. Vzrůstající tendence je nepochybně zapříčiněna blížícím se jednáním o nové podobě zákona o dani z převodu nemovitosti, vysvětluje Miroslav Jonáš, obchodní ředitel a předseda představenstva M&M reality a dodává: Oproti první polovině letošního roku, kdy jsme se pohybovali v průměru na 970 uskutečněných obchodech měsíčně, nyní dosahuje měsíční průměr k neuvěřitelným 1 400 transakcím. Absolutního firemního rekordu jsme dosáhli v říjnu, kdy jsme na provizích přijali skoro 49 milionů korun bez DPH. 

K tématu čtěte aktuální článek: Jak se budou vyvíjet ceny nemovitostí?

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 7. 11. 2012 8:22

    avathar (neregistrovaný) 195.113.197.---

    včera jsem vzal v sámošce zase 4 byty a do konce roku jich ještě pár desítek nakoupim, dáme je do spíže a příští rok to nějak přečkáme....

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).