Hlavní navigace

Více než třetina Čechů riskuje, nejrizikovější skupina se ale moc nepojišťuje

Arsen Lazarevič

V aktuálním průzkumu pojišťovny MetLife se zjistilo, že více než třetina Čechů občas provozuje nějaké rizikové aktivity. Nejčastěji se jedná o rychlou jízdu autem, cyklistiku a cestování do rizikových zemí. Na rizikové situace se však podle pojišťovny dostatečně nepojišťují a jen 64 % populace má životní pojistku. Výrazně méně jich však je v nejrizikovější skupině mladých mezi 18–25 lety.

.„V průzkumu se ukázalo, jak rozšířená je u Čechů rychlá jízda v autě. Alespoň občas ji provozuje 49 % respondentů,“ říká k výsledkům Ivana Blahová, Product Development Director pojišťovny MetLife a dodává stejně tak je z výsledků zjevné, že jsme opravdu národem cyklistů. Na kolo vyráží plných 32 % z nás.

Výzkum také zjistil, že 80 % pojištěných Čechů si myslí, že životní pojištění je součástí života každého z nás. Nejčastějším důvodem pro uzavření životního pojištění je pro 38 procent respondentů zajištění rodiny a blízkých. Ale celých 34 % pojistitelů považuje životní pojištění zkrátka za samozřejmost, dodává Blahová.

Našli jste v článku chybu?