Spočítejte si...

Zavřít

Za často kradené značky aut zaplatíte vyšší pojistku. Které to jsou?

Chcete zakoupit vůz značky, která se často krade? Připravte se na to, že za něj také zaplatíte vyšší pojistné. Tyto skutečnosti se logicky odrážejí v cenách havarijního pojištění, pojistné pro vozy s vysokou frekvencí krádeží je vyšší než u aut, která jsou odcizována jen zřídka nebo která je levnější opravit, říká Jaroslav KrálČSOB Pojišťovny. Do ceny pojistného se promítá více faktoru. Například místo kde bydlíte nebo způsob využití vozidla, způsob zabezpečení a četnost pojistných událostí, která také určuje výši slevy ve formě bonusu.

Největší riziko krádeže nesou podle ČSOB Pojišťovny značky Audi, Mercedes, Alfa Romeo a BMW. Nejmenší zájem je naopak o značky z Východní Asie.

Havarijní pojištění na českém trhu nabízí ještě AXA pojišťovna, Česká podnikatelská pojišťovna, Generali pojišťovna, Triglav pojišťovna, UNIQA pojišťovna a Wüstenrot pojišťovna.

Výstavba nových bytů se meziročně zpomalila Změny v zákonech zvýhodnily operativní leasing        
uživatel si přál zůstat v anonymitě
24. 8. 2009 13:22 Nový

Východní Asie

celé vlákno
Jaká to je země, ta "Východní Asie", že ji neznám? Nebo je myšlena východní část kontinentu a autor zapomněl na pravopis?
uživatel si přál zůstat v anonymitě
24. 8. 2009 13:59 Nový

Re: Východní Asie

celé vlákno
Východní Asie je na východ od Hodonína...
Suschi
Suschi (neregistrovaný)
24. 8. 2009 14:28 Nový

Re: Východní Asie

celé vlákno
Nejsem žádný znalec automobilů. Takže nevím, jaká auta se vyrábějí v Číně, něco mít určitě budou. Možná korejská KIA? Japonské vozy? Toyota atd?
A nebo ted i to nové levné vozítko z Indie, jehož název si nepamatuji.
To by se snad dalo považovat za východoasijské značky aut. Pokud se pletu, rád se poučím.