Spočítejte si...

Zavřít

Americké úřady řeší krádež 40 milionů čísel platebních karet a dalších osobních údajů

Americká justice obžalovala v úterý 5. srpna 11 lidí z krážeže více než 40 milionů čísel platebních karet. Ovinění hackeři jsou z několika zemí: tři obžalovaní jsou ze Spojených států, tři z Estonska, tři z Ukrajiny, dva z Číny a jeden z Běloruska. Informovala o tom televizní stanice CNN.

Krádež čísel platebních karet probíhala souvisle v několika obchodních sítích. Obžalovaní si vybrali stítě obchodů BJ's Wholesale Club, OfficeMax, Boston Market, Barnes & Noble, Sports Authority, Forever 21 a DSW. Ke krádeži využívali záškodný program, který instalovali bezdrátovou sítí do počítačů obchodníků. Tři programy zachycovaly čísla karet, hesla a informace k účtům účtu, které se předávaly do sítě zpracovatele karetních transakcí, uvedl pro CNN Michael Sullivan, americký právník v Bostonu.

Některý čísla platebních karet byla prodána na internetu a následně se na prázné bianko plasty vyrazila čísla těchto karet. Desítky tisíc amerických dolarů byly poté vybrány v bankomatech. Na jednom místě program zachytil 5 000 karet a bankám způsobil škodu ve výši 600 000 dolarů.

Generální prokurátor Mukasey varoval, že tento příklad je ukázkou, že počítačové zločiny snadno procházejí přes mezinárodní hranice.

Komerční banka překvapila dobrým ziskem První česko-ruská banka se musí přejmenovat