Hlavní navigace

Americké úřady řeší krádež 40 milionů čísel platebních karet a dalších osobních údajů

Sdílet

Redakce 6. 8. 2008

Americká justice obžalovala v úterý 5. srpna 11 lidí z krážeže více než 40 milionů čísel platebních karet. Ovinění hackeři jsou z několika zemí: tři obžalovaní jsou ze Spojených států, tři z Estonska, tři z Ukrajiny, dva z Číny a jeden z Běloruska. Informovala o tom televizní stanice CNN.

Krádež čísel platebních karet probíhala souvisle v několika obchodních sítích. Obžalovaní si vybrali stítě obchodů BJ's Wholesale Club, OfficeMax, Boston Market, Barnes & Noble, Sports Authority, Forever 21 a DSW. Ke krádeži využívali záškodný program, který instalovali bezdrátovou sítí do počítačů obchodníků. Tři programy zachycovaly čísla karet, hesla a informace k účtům účtu, které se předávaly do sítě zpracovatele karetních transakcí, uvedl pro CNN Michael Sullivan, americký právník v Bostonu.

Některý čísla platebních karet byla prodána na internetu a následně se na prázné bianko plasty vyrazila čísla těchto karet. Desítky tisíc amerických dolarů byly poté vybrány v bankomatech. Na jednom místě program zachytil 5 000 karet a bankám způsobil škodu ve výši 600 000 dolarů.

Generální prokurátor Mukasey varoval, že tento příklad je ukázkou, že počítačové zločiny snadno procházejí přes mezinárodní hranice.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).