KIT digital opustí pražskou burzu

Společnost KIT digital se plánuje přesunout do New Yorku a stáhnout své akcie z pražské burzy. Důvodem je především lepší strategická poloha: New York leží na křižovatce globálního mediálního průmyslu a sídlí zde naší investoři a finanční komunita. Náš přesun podpoří náš růst na důležitých trzích provozovatelů vysílání a sítí a poskytne nám větší napojení na americké investory a analytiky z odvětví, vyjádřil se k rozhodnutí společnosti její ředitel Barak Bar-Cohen. Přesun by měl také přinést úspory, neboť si firma slibuje zefektivnění a sloučení mnoha firemních funkcí. 

Burza informaci potvrdila: Burza nyní neprodleně zahájí diskusi s regulátorem, Českou národní bankou, o stanovení délky období, po které bude emise nadále obchodována na hlavním trhu burzy tak, aby byly v maximální míře ochráněny zájmy investorů v České republice, uvádí burza v prohlášení. 

Věrnostní kartu má skoro každý. Výhody, které přináší, nezná třetina lidí Schodek ve výši 0,9 % HDP v roce 2015? Nereálné, přiznává ministerstvo financí