Hlavní navigace

Kellner s Tykačem usilují o televizi Nova

Sdílet

David Sillmen 29. 4. 2014

Nákupy českých miliardářů na mediálním trhu podle všeho nekončí. Pokud jsou pravdivé informace, které přináší MF DNES, pak se chystá doslova obří transakce. Podle zdrojů deníku se spojili miliardáři Pavel TykačPetr Kellner s cílem získat společnost CME, která vlastní televizi Nova, do svých rukou. Měli se už sejít také s představiteli hlavního akcionáře CME, společností Time Warner.

Podle informací MF DNES by se cena CME mohla v transakci vyšplhat až na 1,5 miliardy dolarů, tedy přibližně 30 miliard korun. Kupní cenu by ale pravděpodobně alespoň o polovinu snížil dluh, kterým je CME zatížená a který dosahuje přibližně 900 milionů dolarů. 

Čeští miliardáři by si z portfolia CME pravděpodobně ponechali pouze televizi Nova, která je zároveň s velkým náskokem nejcennějším aktivem společnosti, a televizí na dalších východoevropských trzích se zbavili. 

Akcie CME na pražské burze na spekulaci nejspíš zareagují růstem, protože vzhledem k povaze transakce by čeští kupci skupinu stáhli z burzy a vyplatili tak minoritní akcionáře. Spekulovaná prodejní cena je přitom vyšší než současná tržní kapitalizace CME.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).